Čvn 11 2017

Čtvrtek 15.6. Slavnost Těla a Krve Páně – doporučený svátek
Neděle 18.6. Slavnost Těla a Krve Páně s výročím posvěcení kostela

Pořad bohoslužeb
Ve čtvrtek zde mše svatá nebude, ale máme možnost se připojit ke společnému slavení této slavnostní mše svaté v katedrále, kde je v 17.00 mše svatá a po ní slavnostní procesí po celém hradčanském náměstí.
Příští neděli zde budeme slavit Boží Tělo. Mši svatou v 9.15 bude sloužit P. Josef Žák, spirituál kněžského semináře. Na mši bude navazovat procesí k jednomu oltáři, který bude v zahradě před kostelem.
Zvláště pro maminky. V zákristii máme košíčky na květiny, můžete si je nyní vyzvednout a doma naplnit květinami, nebo až v neděli přede mší. Abychom i tímto starobylým zvykem uctili procesí s Nejsvětější Svátostí Oltářní.
Po této slavnosti budeme pokračovat ještě v pohoštění před kostelem. Můžete přinést vše, čím se budete chtít navzájem pohostit.

Hájek. V úterý 13. června, na svátek svatého Antonína bude v 18.00 poutní mše svatá v Hájku s žehnáním dětí. Mši svatou tam bude sloužit o. Jeroným.

Modlitby otců. V úterý ve 20.00 bude v katechetické učebně setkání modliteb otců.

Noc kostelů. Moc děkuji všem, zvláště kostelnímu sboru, že se s takovým nasazením ujal „Noci kostelů“ a všechny hluboce oslovil.

Ohlášky. V sobotu 1. července ve zdejším kostele svaté Alžběty uzavřou církevní sňatek pan Karel Machotka ze Kbel s Blankou Lesovou, pocházející z Boršic u Buchlovic.

„Svatopetrská sbírka na bohoslovce“.  V neděli 25. června bude svatopetrská sbírka na bohoslovce.

Žehnání aut. V neděli 25.6. bude zároveň žehnání aut a všech dopravních prostředků.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavnost NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE – 11. ČERVNA 2017