Archiv kategorie 'Ohlášky'

Bře 26 2023

Ohlášky z neděle 26. března 2023 – 5. neděle postní

Publikoval v Ohlášky

Dnes je 5. neděle postní. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, křížová cesta (od 8.35).

Ve čtvrtek 30. března bude mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření. Po mši výstav NSO.

V pátek 31. března od 17:30 h bude křížová cesta s dětmi.

V neděli 2. dubna je Květná neděle. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, ale modlitba křížové cesty nebude. Přineste si prosím ratolesti k posvěcení.

Pozvánka na koncert: v sobotu 1. 4. od 16 hodin bude v kostele koncert sboru Mädchenkammerchor der Kreismusikschule Bautzen a Alikvotního sboru Spektrum Praha: https://kbely.farnost.cz/?p=5480

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 26. března 2023 – 5. neděle postní

Bře 19 2023

Ohlášky z neděle 19. března – 4. neděle postní

Publikoval v Ohlášky

Dnes je 4. neděle postní. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, křížová cesta (od 8.35). Po mši farní kavárna a schůzka pastorační a ekonomické rady farnosti.

Při mši udělována svátost pomazání nemocných. Zájemci se mohou hlásit v sakristii. Prosíme rodinné příslušníky a farníky, aby pomohli s dopravou starým a nemocným s omezenou pohyblivostí. Svátost je možné udělit i doma při návštěve kněze, ale společně prožitá mše s udělením této svátosti přináší větší duchovní hloubku a posilu ze společenství. Více o této svátosti: http://www.katolik.cz/codelatkdyz/pomaz_uvod.asp

V pondělí 20. března je slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie.

Ve čtvrtek 23. března bude mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření. Po mši výstav NSO.

V pátek 24. března od 9 hodin bude úklid kostela.

V sobotu 25. března je slavnost Zjevení Páně.

V neděli 26. března je 5. neděle postní. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba křížové cesty (od 8:35).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 19. března – 4. neděle postní

Bře 12 2023

Ohlášky z neděle 12. března – 3. neděle postní

Publikoval v Ohlášky

Dnes je 3. neděle postní. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, křížová cesta (od 8.35). Po mši farní kavárna.

V pondělí 13. března je výroční den zvolení papeže Františka (10 let).

Ve čtvrtek 16. března bude mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření. Po mši výstav NSO.

V neděli 19. března je 4. neděle postní. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba křížové cesty (od 8:35). Po mši bude schůze pastorační a ekonomické rady farnosti.

V neděli 19. března bude při mši udělována svátost pomazání nemocných. Zájemci se mohou hlásit v sakristii. Prosíme rodinné příslušníky a farníky, aby pomohli s dopravou starým a nemocným s omezenou pohyblivostí. Svátost je možné udělit i doma při návštěve kněze, ale společně prožitá mše s udělením této svátosti přináší větší duchovní hloubku a posilu ze společenství. Více o této svátosti: http://www.katolik.cz/codelatkdyz/pomaz_uvod.asp

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 12. března – 3. neděle postní

Bře 05 2023

Ohlášky z neděle 5. března – 2. neděle postní

Publikoval v Ohlášky

Dnes je 2. neděle postní. Mše svatá je od 9:15 (slouží P. Vianney). Přede mší možnost svátosti smíření, křížová cesta (od 8.35). Po mši farní kavárna.

Ve čtvrtek 9. března bude mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření. Po mši výstav NSO.

V neděli 12. března je 3. neděle postní. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba křížové cesty (od 8:35).

V neděli 19. března bude při mši udělována svátost pomazání nemocných. Zájemci se mohou hlásit v sakristii. Prosíme rodinné příslušníky a farníky, aby pomohli s dopravou starým a nemocným s omezenou pohyblivostí. Svátost je možné udělit i doma při návštěve kněze, ale společně prožitá mše s udělením této svátosti přináší větší duchovní hloubku a posilu ze společenství. Více o této svátosti: http://www.katolik.cz/codelatkdyz/pomaz_uvod.asp

Po mši 19. března bude společná schůze pastorační a ekonomické rady farnosti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 5. března – 2. neděle postní

Úno 26 2023

Ohlášky z neděle 26. února 2023 – 1. neděle postní

Publikoval v Ohlášky

Dnes byla 1. neděle postní. Mše svatá byla od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, křížová cesta. Po mši farní kavárna.

Ve čtvrtek 2. března bude mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření. Po mši výstav NSO.

V neděli 5. března je 2. neděle postní. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba křížové cesty (od 8:35).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 26. února 2023 – 1. neděle postní

Úno 12 2023

Ohlášky z neděle 12. února 2023 – 6. neděle v mezidobí

Publikoval v Ohlášky

V neděli 12. února je 6. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitby růžence. Po mši farní kavárna.

Ve středu 15. února je památka bl. Bedřicha Bachsteina a druhů, mučedníků.
památka

Ve čtvrtek 16. února bude mše svatá od 18 h. Celebrovat bude P. Bonaventura. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši výstav NSO.

V neděli 19. února je 7. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitby růžence. Po mši farní kavárna.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 12. února 2023 – 6. neděle v mezidobí

Úno 06 2023

Sbírka na oběti zemětřesení

Publikoval v Ohlášky

Jihovýchodní Turecko a severní Sýrii zasáhlo dnes ráno zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály, které způsobilo smrt stovek lidí, tisíce zraněných a obrovské materiální škody. Počet obětí neustále roste. Podle prvních zpráv je situace zvláště kritická v oblasti syrského Idlibu, kde se nachází mnoho vnitřních uprchlíků.

Před polednem zasáhlo jihovýchod Turecka další zemětřesení o síle 7,6 stupně. Lidé v místě potřebují okamžitou humanitární pomoc.

Organizace Člověk v tísni uvolňuje jeden milion korun z Klubu přátel na pomoc postiženým lidem a vyhlašuje sbírku SOS zemětřesení Sýrie a Turecko: darujte zde.

Také Charita Česká republika je připravena bezprostředně pomoci. Z krizového fondu uvolnila částku 300 000 korun a zároveň vyhlásila sbírku Charita pro Turecko a Sýrii zasažené zemětřesením. Číslo účtu 55660022/0800, VS 118. Na místě již přímo pomáhá Charita Turecko, která pomoc koordinuje s místními autoritami. Pro lidi, kteří přišli o své domovy, zajišťuje bezpečná shromaždiště a rozdává teplé jídlo a oblečení. Zároveň organizuje pro zasažené zemětřesením sbírku potravin, ošacení a dalších potřeb.

Modleme se za všechny oběti této katastrofy a za účinnou pomoc domácích organizací i
mezinárodního společenství.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sbírka na oběti zemětřesení

Úno 04 2023

Poděkování za Tříkrálovou sbírku

Publikoval v Ohlášky

Vážení občané Kbel,

dovolte nám tímto poděkovat za Vaši pomoc a aktivitu během Tříkrálové sbírky. Velké poděkování patří především Vám všem, kdo jste koledníky z farnosti Kbely s láskou přijali a do Tříkrálové sbírky přispěli jakýmkoliv finančním obnosem. Pomáháte tím, nejen nám, šířit dobro a lásku, kterých není nikdy dost.

V letošním roce se podařilo ve Kbelích vybrat částku 20 090 Kč. Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky 2023, zajišťovaný Charitou Neratovice, byl ve výši 170.103 Kč. Tato částka bude z největší části použita na vybudování bezbariérových chodníků kolem Domu s pečovatelskou službou sv. Jakuba v Libiši, abychom našim klientům lépe zpřístupnili velkou část zdejší zahrady, také budeme pokračovat v projektu Adopce na dálku.

Velice si vážíme Vaší podpory a účasti. Máme velkou radost, že jsme se letos mohli znovu osobně setkávat a uspořádat tradiční koledu Tří králů, na rozdíl od předchozích let plných omezení. Vstupujeme do nového roku 2023 s optimistickou vizí a přejeme si, ať je pro nás všechny tento rok ještě lepší a bohatší na společné zážitky než rok předchozí.

Děkujeme za Vaši štědrost.

Mgr. Lenka Urbanová, ředitelka Charity Neratovice

Vážení a milí,

dovolte mi, abych se také připojil k poděkování dárcům, koledníkům a všem, kdo se na Tříkrálové sbírce podíleli. Kromě koledování v ulicích jsme letos byli koledovat také v základní a mateřské škole. Markéta Cacáková se třemi dětmi z 5. D ZŠ Kbely, převlečenými za Tři krále, navštívila dvě třídy v základní škole a všechny třídy v obou kbelských mateřských školách: „Děti zazpívaly koledu o Třech králích a ostatním dětem ukázaly, jaké dary přinesly králové do Betléma – zlato, kadidlo a myrhu. Zejména děti ze školek byly nadšené, a nakonec jsme si koledu o Třech králích zazpívali všichni společně.“

Pokoj a dobro vašim domovům, vašim rodinám a vám všem přeje

P. Filip Jan Rathouský, farář

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poděkování za Tříkrálovou sbírku

Next »