Archiv kategorie 'Ukrajina'

Čvn 25 2022

Vybavení pro ukrajinské uprchlíky

Publikoval v Ukrajina

Jeden známý je v pravidelném kontaktu s cca 8-9 rodinami ukrajinských uprchlíků (všechno jsou to matky s dětmi), kteří žijí v jednom větším domě ve Kbelech. Dle jeho zjištění by se jim do „domácnosti“ hodila ještě jedna společná pračka (zatím prý mají všechny rodiny dohromady jednu pračku). Chápu, že pračka není věc, kterou by člověk měl typicky doma dvakrát. Ale přece jenom kdybyste náhodou měli možnost věnovat nějakou nevyužitou nicméně použitelnou pračku, tak mě, prosím, kontaktujte – . Na tuto adresu případně můžete posílat i nabídky jiných věcí, které by se mohly maminkám s dětmi hodit. Zkusil bych pak pomoci se zprostředkováním těchto nabídek.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vybavení pro ukrajinské uprchlíky

Dub 28 2022

Benefiční koncert v Čakovicích – „Společně proti válce na Ukrajině“

Publikoval v Ukrajina

Místo a čas: 1.května od 19:00 v kostele sv. Remigia v Čakovicích

Světová klasika pro varhany a klavír se zpěvem, lidové a umělé písně v ukrajinštině, češtině, ruštině a dalších jazycích. Na koncertě zazní varhany, klávesy, flétna, sólový, duetový a triový zpěv. Koncertu se zúčastní hudebníci tří národností a je pozoruhodné, že zahrají písně nejen ve svém jazyce, ale i v jazyce svých kolegů, protože všichni mají jedno společné – jsou proti válce na Ukrajině.

Účinkující (ve věku 10 až 60 let):

 • Veronika Bellová, česká herečka a zpěvačka (která přednese i píseň Semjona Yakimova)
 • Kateryna Kolcová-Tlustá, nevidomá zpěvačka z Ukrajiny (která přednese i píseň Nikolaje Yakimova)
 • mladá zpěvačka Annastasia Grach a její studentka Anna Pacáková
 • hudební skladatelka, písničkářka a učitelka hudby Evgenia Logvinova a její mladičká studentka Natálka Honzírková
 • studenti GMHS (Gymnázia a Hudební školy hlavního města Prahy): klavírista, varhaník a skladatel Semjon Yakimov a zpěvačka Leona Michajlová, v Čakovicích již známí svými vánočními a velikonočními koncerty v kostele sv. Remigia
 • flétnistka Michaela Borkovcová
 • skladatel a písničkář Nikolay Yakimov, který je autorem programu tohoto koncertu.

Moderátor koncertu – Stanisław Góra.

Délka koncertu 1 hodina. Výtěžek z koncertu půjde na činnost Farní charity Čakovice, která ji v celé výši využije k pomoci ukrajinským uprchlíkům, kteří nyní žijí v městské části Praha – Čakovice.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Benefiční koncert v Čakovicích – „Společně proti válce na Ukrajině“

Dub 02 2022

LETNÁ – Společně pro Ukrajinu / Разом за Україну

Publikoval v Ukrajina

Setkání na podporu Ukrajiny v neděli 3.4.2022 od 15:00. Více informací: https://www.facebook.com/events/549879599596564/?active_tab=about

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LETNÁ – Společně pro Ukrajinu / Разом за Україну

Bře 22 2022

Cantabundus zpívá pro Ukrajinu

Publikoval v Akce,Ukrajina

V neděli 27. 3. 2022 od 10:45 se v našem kostele uskuteční koncert pěveckého sboru Cantabundus. Vstupné dobrovolné; výtěžek koncertu bude věnován na pomoc Ukrajině.

Plakatek

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cantabundus zpívá pro Ukrajinu

Úno 28 2022

Materiální pomoc ukrajinským rodinám

Publikoval v Sbírky,Ukrajina

KRC CoByDup za podpory radnice a místních organizací pořádá sbírku materiální pomoci ukrajinským rodinám

Sbírka probíhá v KRC Cobydup (v LD Kbely) a nosit do centra můžete:

 • hygienické potřeby, mýdla, šampony, prostředky pro zubní hygienu, pro děti i dospělé,
 • plenky, ubrousky, dětskou kosmetiku, dámské vložky, toaletní papír, kapesníčky,
 • deky, spacáky,
 • pánské termoprádlo,
 • čokolády, oříšky, kalorické tyčinky, sušené maso,
 • výživu pro děti – přesnídávky, sušenky….
 • termosky na teplé nápoje.

PROSÍM, NENOSTE JIŽ OBLEČENÍ

Na pátek 4. března se podařilo zajistit automobily (SDH Kbely a další), které vše převezou na hranice Ukrajiny. Co se nepodaří převézt, bude předáno rodinám, které už jsou v ČR.

Děkujeme všem

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Materiální pomoc ukrajinským rodinám

Úno 27 2022

Jak pomoci lidem na Ukrajině s bratry františkány (www.ofm.cz)

Publikoval v Ukrajina

Milí františkánští přátelé,

jsme ve spojení s našimi bratry františkány na Ukrajině, kteří teď spolu s farníky prožívají náročné chvíle. Dnes to byl zatím jeden klášter v Konotopu, který je již na území pod ruskou kontrolou (viz fotky v hlavičce). Bratři mají některé z žen a dětí přímo v klášteře. V jiných klášterech se ženy s dětmi na bratry obracejí, zda mohou přespávat v klášteře, „protože jsou tam silnější stěny a cítí se tam víc bezpečí“. Provinciál Daniel mi říkal, že se lidé ptají bratří, co mají dělat. Je to těžké. Proto:

 • Připojujme se k modlitbám nejen v pátky (viz výzva našich biskupů, našeho generálního ministra i společných ekumenických modliteb). Můžete se také například zapojit v Praze v Mezinárodním domě modliteb – IHOPP (Františkánská zahrada, Jungmannovo nám. 753/18, Praha 1, v týdnu od 28.2. – 6.2. a, pokud vydržíte, i déle; kdo: všichni křesťané! Jsme pozvání k ekumenickému rozměru modlitby – chvály, skrze Boží Slovo, ztišení před Pánem i tanec! https://www.ihopp.org/.modlitby-registrace/) Zveme také ke ztišení a modlitbě v kostele Panny Marie Sněžné v Praze, kde probíhá od pondělí do pátku 9-12 tichá eucharistická adorace (uvažujeme o jejím rozšíření): http://www.pms.ofm.cz/wp/
 • Můžete přispět na jídlo a další potřebné věci pro lidi, o které se starají bratři františkáni, na náš účet 107-4841870287/0100 (název účtu: „Chléb sv. Antonína – Bratři františkáni“), nutný variabilní symbol 2202. V Praze jsme také ve spojení s našimi přáteli z organizace Dignity Restoring Hope z.s., kterým můžete přispět konkrétně – balené potraviny, drogerii, deskové hry, zvláště ty, které pomáhají v rozvoji dětí (nebo finančně). Podporujeme také přijímání lidí utíkajících z Ukrajiny a další sbírky, např. Charity ČR, Diakonie a dalších.
 • Nepropadněme strachu ani nenávisti, ale vytvářejme síť přátelství a společné chvály s křesťany ukrajinské i ruské národnosti (jsme ve spojení i zde v ČR s křesťany ruské i ukrajinské národnosti, kteří se chtějí společně modlit a vytvářet síť přátelství a modliteb za mír)

Bratři františkáni

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak pomoci lidem na Ukrajině s bratry františkány (www.ofm.cz)

Úno 24 2022

Sbírka pro Ukrajinu

Publikoval v Sbírky,Ukrajina

Charita Česká republika s velkými obavami sleduje vývoj situace na Ukrajině. Uznání separatistických republik a vstup ruských vojsk na území Ukrajiny povede k dramatickému zhoršení dlouholeté humanitární krize v zemi. Významně se zvýší počet těch, kteří potřebují bezprostřední pomoc při zajištění základních životních potřeb.

Charita je připravena pomoci postiženým obyvatelům Ukrajiny. Lidem zasaženým novými boji pomůže zajistit základní potřeby, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší.

Přispějte i Vy na pomoc těm, které ozbrojený konflikt připravil o možnost zajistit si základní věci potřebné k životu. Děkujeme všem, kteří obyvatelům Ukrajiny v téhle těžké době pomohou.

Přispět je možné na č. ú. 55660022/0800, v. s. 104 nebo prostřednictvím QR kódu:

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sbírka pro Ukrajinu