Archiv kategorie 'Akce'

Bře 22 2018

Noc kostelů 2018

Publikoval v Akce

Naše farnost se i tento rok zapojí do Noci kostelů, která se uskuteční v pátek 25. května. Předběžný program v naší farnosti lze nalézt na centrální stránce Noci kostelů.

banner 487x90

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Noc kostelů 2018

Bře 04 2018

Modlitby matek

Publikoval v Akce

Všechny maminky jsou srdečně zvány, aby se přidaly k Modlitbám matek. Ve farnosti se setkávají dvě skupinky modliteb matek.

První skupinka je určena pro maminky s dětmi a setkává v pátek dopoledne (zpravidla v 9:30). Nebojte se připojit, i když nemůžete každý pátek a i když máte pocit, že vaše děti se s Vámi modlit nevydrží. Tento problém mají všechny maminky. Přijďte se nejen pomodlit za své děti, ale také se setkat s dalšími maminkami, které řeší podobné problémy jako Vy. Přijďte obohatit společenství Vašimi zkušenostmi a s velkou pravděpodobností také navázat nová přátelství. Pro více informace se můžete obrátit např. na Pavlu Janíkovou (dnes vystoupila během ohlášek), Miladu Jelínkovou nebo Zuzanu Omelkovou (houslistka ze scholy). Kontaktní email: .

Druhá skupinka se setkává již zpravidla ve středu večer v době, kdy děti již spí.
Kontaktní osoba: Markéta Cacáková, .

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Modlitby matek

Úno 07 2018

Papež František stanovil 23. únor jako den modliteb a půstu za mír

Publikoval v Akce

Papež František ustanovil pátek 23. února jako zvláštní den modliteb a půstu za mír ve světě a vyzval všechny lidi dobré vůle, aby se k němu připojili. Modlitební úmysl se týká všech zemí trpící válečnými konflikty a násilím, obzvláště pak Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu.
„Stojíme tváří v tvář tragickým konfliktům v různých částech světa, proto vyzývám všechny věřící, aby se zúčastnili zvláštního dne modliteb a půstu za mír, který ustanovuji na pátek 23. února po první neděli postní,“ oznámil papež František při nedělní modlitbě Anděl Páně na svatopetrském náměstí.
Ve své promluvě uvedl, že se budeme modlit především za obyvatele DR Kongo a Jižního Súdánu, kteří dlouhodobě trpí násilnými válečnými konflikty v jejich domovských zemích. Dále pak vyzval „všechny lidi bez ohledu na vyznání či náboženskou příslušnost, aby se k této iniciativě připojili způsobem, který považují za nejvhodnější“.
Při promluvě k věřícím, řekl, že mu velmi leží na srdci i osud lidí na Madagaskaru, který byl nedávno zasažený silným cyklónem. Tato přírodní katastrofa způsobila rozsáhlé škody a zahynuly při ní desítky lidí a desetitisíce přišly o střechu nad hlavou.
Náš kostel bude otevřen k modlitbě od 17:30 do 18:30.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Papež František stanovil 23. únor jako den modliteb a půstu za mír

Led 21 2018

K prezidentské volbě

Publikoval v Akce

Poselství královehradeckého biskupa Jana Vokála k prezidentské volbě.

Na stránce http://op.cz/?a=1&id=757 najdete též dnešní prohlášení řeholních představených ke druhému kolu prezidentských voleb včetně modlitby Litanií k Duchu svatému. Nepodceňujme sílu společné modlitby – ale také nezapomeňme přijít k volbám.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem K prezidentské volbě

Pro 26 2017

Novoroční koncert

Publikoval v Akce

Skupina Cantabundus (sbormistryně Andrea Čančarová Houfková) a JAMM kvartet (housle: Zuzana Omelková, klavírní spolupráce: Petra Kolátorová) zvou na novoroční koncert, která se bude konat v úterý 2. ledna 2018 v 19.30 v kostele Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze.
Vstupné dobrovolné.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Novoroční koncert

Pro 24 2017

Novoroční ekumenická slavnost

Publikoval v Akce

Česká biskupská konference, Ekumenická rada cirkví a farnost u kostela sv. Anežky České zvou na Novoroční ekumenickou slavnost, která se bude konat 1. ledna 2018 v 18 h v kostele sv. Anežky České v Praze na Spořilově.
Přijďte se pomodlit s bratry a sestrami z různých církví za rok 2018.
(Z důvodu přímého televizního přenosu prosím přijďte nejpozději v 17.45 h.)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Novoroční ekumenická slavnost

Pro 12 2017

Koncert 17.12.2017

Publikoval v Akce

Srdečně zveme na Vánoční koncert do našeho kostela. Vystoupí naše schola (Cantabundus), vokální sdružení JAMM Kvartet a komorní orchestr Sordino. Těšit se můžete na staré vánoční zpěvy a koledy cizokrajné i ryze české. Přijďte se s námi naladit na vánoční dobu v neděli 17. prosince v 17 hodin.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koncert 17.12.2017

Pro 10 2017

Třeboradický advent

Publikoval v Akce

Sousedský třeboradický spolek zve na sousedský advent v Třeboradicích v sobotu 16. 12. 2017 od 13 do 16 h. Program začíná v kostele mší svatou, kterou bude sloužit P. Jan Maria Vianney Dohnal, OFM. Vice v letáčku:
Advent v Třeboradicích

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Třeboradický advent

Next »