Archiv kategorie 'Akce'

Lis 17 2020

Požehnání

Publikoval v Akce

V den svátku sv. Alžběty vyprošují požehnání a ochranu kbelské farnosti a jejím příznivcům. Ať vás Boží milost naplní. Těším se na viděnou. Filip

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Požehnání

Říj 28 2020

Výzva k dodržování aktuálních vládních nařízení; možnost získat odpustky pro duše v očistci byla prodloužena

Publikoval v Akce

Předseda České biskupské konference Mons. Jan Graubner vydal výzvu k dodržování aktuálních vládních nařízení. Říká se v ní:

“Na plenárním zasedání ČBK konaném ve dnech 19. – 21. října 2020 na Svatém Hostýně jsme konstatovali v duchu vládních nařízení, že v současné době není bohužel možné se účastnit Eucharistie coby veřejné bohoslužby, tak jako za normálních okolností. Toto rozhodnutí bylo biskupy přijato kompetentně, se vší vahou hlasu pastýřů, kteří nesou odpovědnost za Boží lid. Při přijímání tohoto vládního opatření jsme jasně viděli úmysl zákonodárce, kterým je zamezit dalšímu šíření nemoci covid-19 dočasným, avšak poměrně razantním omezením kontaktů mezi lidmi. I kdybychom přesto měli právo se scházet na bohoslužbách, není nutné toto právo využívat, neboť bychom jako křesťané měli být v této situaci především solidární, ohleduplní a měli bychom jít příkladem. Prosím, dodržujme tedy příslušná omezení.”

Celý text výzvy najdete na https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/201027vyzva-predsedy-cbk-k-dodrzovani-aktualnich-vladnich-narizeni.

 

V našem kostele se momentálně mše svaté neslouží vůbec, tedy ani streamované, ale je možné sledovat přenosy mší od Panny Marie Sněžné (rozpis) nebo si vybrat jiné na https://www.mseonline.cz/. Mše lze sledovat také na radiu Proglas nebo v televizi Noe. O termínech otevření našeho kostela, popř. možnosti přistoupit jednotlivě ke sv. přijímání, budete na těchto stránkách informováni.

Články o slavení neděle pro laiky, kteří se nemohou účastnit společné mše svaté, najdete na stránce pastorace.cz, např.  https://www.pastorace.cz/clanky/manual-pro-domaci-nedelni-bohosluzbu. O zpytování svědomí a zpovědi je článek https://www.pastorace.cz/clanky/zpoved-bez-zpovidani.

 

Vzhledem k epidemiologické situaci nejen v ČR, ale na celém světě, rozhodla Apoštolská penitenciárie o prodloužení možnosti získat plnomocné odpustky pro zemřelé na celý měsíc listopad a současně bylo umožněno ze závažných důvodů (nemoc, karanténa) odpustky získat i “na dálku”: je třeba se v modlitbě spojit se společenstvím církve, zřeknout se jakéhokoliv hříchu a s úmyslem splnit, jakmile to bude možné, i další podmínky (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce) a před obrazem Pána Ježíše nebo Panny Marie se pomodlit za zesnulé. Více na https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/201023moznost-ziskat-dusickove-odpustky-bude-kvuli-pandemii-prodlouzena.

 

 

 

 

 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výzva k dodržování aktuálních vládních nařízení; možnost získat odpustky pro duše v očistci byla prodloužena

Říj 07 2020

Tůje na adventní věnce

Publikoval v Akce

Vzkaz od bratra Joža: Pomalu pokukuji po nějakých Tújích na adventní věnce. Vím že je čas, ale kdybyste měl někdo na zahradě a dovolili byste mi si tam něco málo ostříhat… Po přípa dě že byste mi to od 15. listopadu nosili k nám k Panně Marii Sněžné na Jungmaňák nebo do Kbel k sv. Alžbětě. Budu rád za jakékoliv množství.

Plánuji výrobu adventních věnců (nejen) se Spolčem u nás ve Kbelích.

Tel. +420 737422878

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tůje na adventní věnce

Zář 29 2020

Kbelské spolčo začíná 20.10. v 17:40

Publikoval v Akce

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kbelské spolčo začíná 20.10. v 17:40

Zář 29 2020

Setkání ministrantů, 20.10. v 17:00

Publikoval v Akce

Máte zájem zkusit ministrovat? Nebojte není to nic těžkého. Další ministrantská schůzka bude 20.10. od 17:00. Na setkání se těší brácha Jožo.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Setkání ministrantů, 20.10. v 17:00

Zář 27 2020

Opekání špekáčků, 29.9.2020

Publikoval v Akce

V případě příznivého počasí bratr Josef zve všechny farníky na opekání špekáčků na farní zahradě v úterý (29.9.) od 18:00.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Opekání špekáčků, 29.9.2020

Dub 27 2020

Putovní soška Panny Marie Fatimské

Publikoval v Akce

Tak jako před třemi lety, když jsme si připomínali 100 let od zjevení Panny Marie ve Fatimě, nabízím také tento rok v naší farnosti k zapůjčení sošku Panny Marie Fatimské, kterou kdysi opatřil můj dědeček, aby ji půjčoval po věřících rodinách. Myslím, že v této době, kdy máme třeba méně možností k návštěvě kostela, je to vhodné. Kdo by měl zájem, ať se mi ozve a domluvíme se.
Milada Jelínková, tel: 723 385 579, mail: .

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Putovní soška Panny Marie Fatimské

Dub 09 2020

Bohoslužby z Čakovic

Publikoval v Akce

Přehledná tabulka mší z Čakovic.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bohoslužby z Čakovic

Next »