Archiv kategorie 'Sbírky'

Úno 28 2022

Materiální pomoc ukrajinským rodinám

Publikoval v Sbírky,Ukrajina

KRC CoByDup za podpory radnice a místních organizací pořádá sbírku materiální pomoci ukrajinským rodinám

Sbírka probíhá v KRC Cobydup (v LD Kbely) a nosit do centra můžete:

  • hygienické potřeby, mýdla, šampony, prostředky pro zubní hygienu, pro děti i dospělé,
  • plenky, ubrousky, dětskou kosmetiku, dámské vložky, toaletní papír, kapesníčky,
  • deky, spacáky,
  • pánské termoprádlo,
  • čokolády, oříšky, kalorické tyčinky, sušené maso,
  • výživu pro děti – přesnídávky, sušenky….
  • termosky na teplé nápoje.

PROSÍM, NENOSTE JIŽ OBLEČENÍ

Na pátek 4. března se podařilo zajistit automobily (SDH Kbely a další), které vše převezou na hranice Ukrajiny. Co se nepodaří převézt, bude předáno rodinám, které už jsou v ČR.

Děkujeme všem

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Materiální pomoc ukrajinským rodinám

Úno 24 2022

Sbírka pro Ukrajinu

Publikoval v Sbírky,Ukrajina

Charita Česká republika s velkými obavami sleduje vývoj situace na Ukrajině. Uznání separatistických republik a vstup ruských vojsk na území Ukrajiny povede k dramatickému zhoršení dlouholeté humanitární krize v zemi. Významně se zvýší počet těch, kteří potřebují bezprostřední pomoc při zajištění základních životních potřeb.

Charita je připravena pomoci postiženým obyvatelům Ukrajiny. Lidem zasaženým novými boji pomůže zajistit základní potřeby, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší.

Přispějte i Vy na pomoc těm, které ozbrojený konflikt připravil o možnost zajistit si základní věci potřebné k životu. Děkujeme všem, kteří obyvatelům Ukrajiny v téhle těžké době pomohou.

Přispět je možné na č. ú. 55660022/0800, v. s. 104 nebo prostřednictvím QR kódu:

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sbírka pro Ukrajinu

Srp 15 2020

Prosba z Čakovic – dům pro Adélku

Publikoval v Sbírky

Milí přátelé, prosíme o vaši pomoc. Jedna rodina z vinořské farnosti hledá dům k pronájmu jako chráněné bydlení pro duševně postiženou dceru. Poptávají dům se zahradou o velikosti alespoň 4+1, ideálně v oblasti Prahy 9, 3, 8, klidnější místo v soukromí s možností procházek do lesa v okolí. Nájemné nejlépe do cca 25 tisíc měsíčně, ale není rozhodující.
Kontakt:
Předem velice děkujeme za pomoc!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prosba z Čakovic – dům pro Adélku

Zář 09 2019

Doma je doma

Publikoval v Sbírky

Charita České republiky jako jeden z největších poskytovatelů domácí zdravotní péče chce přimět politiky, aby vyřešili vážné podfinancování domácí zdravotní péče, v níž dlouhodobě chybí minimálně třetina prostředků. Jde sice o velmi malou částku (0,3 % ročního rozpočtu veřejného zdravotnictví), ale s obrovským celospolečenským dopadem. Pro přežití nekomerčních poskytovatelů domácí zdravotní péče jsou tyto peníze naprosto zásadní.

Při jednání zástupců zdravotní péče a zdravotních pojišťoven na ministerstvu zdravotnictví za osobní přítomnosti ministra Adama Vojtěcha došlo k neshodě týkající se předkládaných dat. Zástupci segmentu poskytovatelů zdravotní péče odmítli předložená data ze strany zdravotních pojišťoven s tím, že nejsou validní, nepokrývají skutečné náklady a že vůbec nezohledňují prostor pro tvorbu přiměřeného zisku definovaného v cenových předpisech.

Zástupci poskytovatelů zdravotní péče připravují k dalšímu jednání návrhy, na kterých by se již chtěli se zdravotními pojišťovnami dohodnout a zažehnat tak krizi, která trvá již několik let, kvůli níž vstoupili sestry poskytující domácí péči před rokem do stávkové pohotovosti a kvůli níž také vznikla celorepubliková petice za záchranu domácí zdravotní péče.

Petici je možné podepsat na stolku vzadu v kostele tuto i příští neděli.

Více k tématu je na https://domajedoma.charita.cz/. Je možné podepsat i on-line výzvu, která ale má jen podpůrný význam – tedy i ten, kdo již podepsal on-line výzvu, může svůj hlas zdůraznit podpisem na papírovém archu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Doma je doma

Pro 24 2017

Tříkrálová sbírka v naší farnosti

Publikoval v Sbírky

Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2018 vrcholí: od 31. prosince do 7. ledna bude možné přispět koledníkům do kasiček a podpořit tak farní a diecézni záměry sbírky.
Farní část sbírky bude určena na nákup kompenzačních pomůcek pro Charitu Neratovice, jež zajišťuje zdravotní a sociální služby na území naší farnosti. Arcidiecéze záměry najdete zde.
Zájemci o vytvoření skupinek koledníků se mohou přihlásit v sakristii. V každé skupince musí být vedoucí starší patnácti let, věk ostatních koledníků není omezen.

Historickým centrem Prahy projde v pátek 5. ledna 2018 průvod v čele s třemi králi na velbloudech. Akce pořádaná Arcidiecézní charitou Praha chce upozornit na Tříkrálovou sbírku, kterou Charita pořádá na pomoc sociálně slabým lidem v naší zemi.
Samotnému průvodu bude předcházet tradiční požehnání tříkrálovým koledníkům, které udělí pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka v kostele sv. Tomáše v pátek 5. ledna v 15 hodin. Přítomni budou i tři králové, kteří pak z nedalekého Malostranského náměstí zahájí průvod centrem Prahy. Cílem jejich pouti bude živý Betlém na Staroměstském náměstí, aby lidem připomněli legendu o putování tří mudrců do Betléma za nově narozeným Ježíškem.
Na Staroměstském náměstí bude pokračovat program – králové předají své dary, vystoupí se svým poselstvím kardinál Dominik Duka. Od 16:30 hodin provede smíšený sbor a orchestr při Římskokatolické farnosti u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně pod vedením Václava Revendy Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tříkrálová sbírka v naší farnosti

Pro 18 2017

Předvánoční úklid

Publikoval v Sbírky

Předvánoční úklid kostela bude v pátek 22.12. od 17:30 do 19:00. Dobrovolníci jsou vítáni.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Předvánoční úklid

Říj 09 2017

O finančních příspěvcích

Publikoval v Sbírky

Milý farníci.

Dovolte mi prosím, malou finanční vsuvku. Předem bych chtěl upozornit, že jsem za vaši štědrost vděčný a jsem si ji vědom. Také bych vás hned na začátku chtěl uklidnit, že od vás nechci vyžadovat víc, než můžete.

Chtěl bych dát více na vědomí možnosti, které jsou a mohou se využít.

1. Pokud budete odvádět měsíčně váš dar, tedy částku na farní účet, je možné posléze použít tzv. potvrzení o daru, aby se vám odečetli na daních. Potvrzení se vystaví začátkem roku a buď váš zaměstnavatel, nebo vy sami pokud odvádíte přímo daně, si s tím jistě poradíte. Pochopitelně potvrzení se vystavuje od minimálního daru 1000,- Kč. Je důležité dodat na faru náležité osobní údaje. Více také zde https://kbely.farnost.cz/?page_id=2.

2. Trochu se nám hromadí drobné peníze a fara se tak stává takovým bankovním ústavem. Já sám obcházím banku a lékárny v okolí a snažím se v bance peníze vložit nebo v obchodech proměnit. V bance se cítím jako vyvrhel, který zdržuje na přepážce a v obchodech jako že mi dělají milost. Možnosti: nepřispívat každou neděli, ale třeba měsíčně přispět papírovou bankovkou. Nebo dojít na faru (možno třeba i po mši sv.) a drobné proměnit. Nám, zvláště mě, moc pomůžete.

S pozdravem a požehnáním br. Filip, farář

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O finančních příspěvcích

Srp 13 2017

Bohuslavice nad Metují prosí o pomoc

Publikoval v Sbírky

Bohuslavice nad Metují na Náchodsku zasáhla o víkendu větrná smršť. Poničeny byly střechy rodinných domů, školy i kostela. Hledají se tesaři a pokrývači, kteří by mohli okamžitě pomoci. Dobrovolníci mohou kontaktovat starostu Bohuslavic, tel. 602 275 860.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bohuslavice nad Metují prosí o pomoc

Next »