Archivováno Říjen, 2015

30. neděle v mezidobí – 25. října 2015

Středa 28.10. – Svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů
Neděle 1. listopadu – Slavnost VŠECH SVATÝCH

Pořad bohoslužeb. V neděli v 9.15, ve čtvrtek v 18.00 hod s následnou adorací.

Plnomocné odpustky. Na základě dovolení Apoštolské Penitenciárie ze dne 8. 10. 2012 mohou věřící v naší republice získat plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé (tedy od 25. října), pokud z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 2. do 8. listopadu. Další možnost získat plnomocné odpustky pro duše v očistci bude od příští neděle, kde k podmínkám jejich získání je i svátost smíření a svaté přijímání. Proto příští neděli zde budu zpovídat kromě běžného času přede mší svatou též i odpoledne od 14.00 hodin.

V pondělí 2. listopadu zde budeme mít též mši svatou v 17.00 hod.

Svatá Alžběta. Letošní pouť ke svaté Alžbětě budeme slavit v neděli 15. listopadu a svou účast nám již přislíbil otec biskup Karel Herbst. Po mši svaté pak bude pohoštění a setkání farnosti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 30. neděle v mezidobí – 25. října 2015

Říj 18 2015

29. neděle v mezidobí – 18. října 2015

Mši svatou u svaté Alžbety ve Kbelích dnes sloužil P. Eliáš. Farář P. Vianney je na Moravě.
P. Vianney v tomto týdnu oslavil kulaté narozeniny, šedesát let. Farníci mu budou moci poblahopřát na setkání farnosti v neděli 15. listopadu.
Dnešní sbírka je určena na misie. Pamatujme na misionáře, kromě příspěvku do sbírky, i svou modlitbou.

Ještě příští neděli bude možné v kostel podepsat petici adresovanou Vládě ČR. Petici organizuje Křesťanské mezinárodní solidarita, která v ní žádá Vládu ČR, aby se záchrana křesťanů a ostatních blízkovýchodních náboženských menšin před genocidou stala jednou z priorit její zahraniční politiky.

Ve Vatikánu se koná biskupská synoda, která se zabývá především výzvami, jimž čelí současné rodiny. Také na jednání synody pamatujme ve svých modlitbách.

Papež František dnes prohlásil za svaté Ludvíka a Zélie Martinovy, rodiče sv. Terezie z Lisieux. Nechť jsou nám vzorem svatosti v rodinném životě.

Včera v Brně vyvrcholil Národní eucharistický kongres: www.nek2015.cz.

Měsíc říjen je zasvěcen Panně Marii Růžencové, věřícím se doporučuje modlit zvláště v tomto měsíci růženec v rodinách, ve společenství i jako soukromou modlitbu.

Příští týden budou mše v obvyklém pořádku.
Dnes má svátek sv. Lukáš, apoštol. Ve čtvrtek je památka sv. Jana Pavla II, papeže, v pátek sv. Jana Kapistránského, kněze, a v sobotu sv. Antonína Marie Klareta, biskupa. Příští neděle bude 30. v mezidobí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 29. neděle v mezidobí – 18. října 2015

Říj 11 2015

28. neděle v mezidobí – 11. října 2015

Čtvrtek 15.10. – Památka sv. Terezie od Ježíše, panny a učitelky církve
Pátek 16.10. – svaté Hedviky a Markéty Marie Alacogue
Sobota 17.10. – Památka sv. Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka
Neděle 18.10. – 29. neděle v mezidobí – Misijní neděle

Pořad bohoslužeb. Dnes odjíždím na Velehrad na exercicie, proto ve čtvrtek zde mše svatá nebude. Příští neděli v 9.15 bude mít mši svatou náš o. Eliáš a zároveň bude sbírka na misie. Já budu mít mši svatou ve svém rodišti, v Hluku.

Národní eucharistický kongres. V sobotu vrcholí NEK – Národní eucharistický kongres v Brně. Mše svatá na náměstí Svobody bude v 10.30 a po ní bude ve 12.30 následovat velké eucharistické procesí.

Katolický týdeník. Je dobré si brát a pak i číst Katolický týdeník. Jsou tam skutečně zajímavé a poučné články. Dnes je tam například o postoji k uprchlíkům, o eucharistii a o faráři z našeho vikariátu, který se stal železným mužem.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 28. neděle v mezidobí – 11. října 2015

Říj 05 2015

27. neděle v mezidobí – 4. října 2015 – svatého Františka z Assisi

Středa 7. 10. – Památka Panny Marie Růžencové
Neděle 11. 10. – 28. neděle v mezidobí

Pořad bohoslužeb. Mše svatá v neděli v 9.15 hod. a ve čtvrtek 18. 00 hod. s následnou adorací

Sbírka z minulé neděle na církevní školství – přispěli jste částkou 4 100 Kč,- PBZ

Dnes po mši svaté máme pastorační radu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 27. neděle v mezidobí – 4. října 2015 – svatého Františka z Assisi

Říj 04 2015

Národní eucharistický kongres 2015

Publikoval v Akce

17. října vyvrcholí v Brně národní eucharistický kongres. Bezplatné vstupenky na hlavní mši svatou v sobotu 17. října v 10.30 hodin, která bude sloužena na Náměstí Svobody v Brně, si lze vyzvednout u pana faráře. Jízdenka na zvlášť vypravený vlak pro tuto akci bude stát 500 Kč.

Národní eucharistický kongres má bohatý doprovodný program, který začíná už v pátek 16. října. Více informací si můžete přečíst na stránkách www.nek2015.cz.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Národní eucharistický kongres 2015