Archivováno Únor, 2017

Úno 28 2017

Nové fotografie z akcí (2016-2017)

Publikoval v Fotogalerie

Ve fotogalerii přibyly nové fotografie z farních akcí a z některých mší svatých.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nové fotografie z akcí (2016-2017)

Úno 26 2017

8. neděle v mezidobí – 26. února 2017

Středa 1.3. Popeleční středa – den přísného postu
Neděle 5.3. 1. Neděle postní

Pořad bohoslužeb.
Na Popeleční středu zde bude mše svatá v 18.00 hod. i s žehnáním popela a následným udělováním popelce.
Ve čtvrtek je mše svatá v 18.00 hod., po ní bude krátká adorace.
V pátek křížová cesta v 17.30 a v 18.00 mše svatá.
V neděli mše svatá v 9.15 hodin.

„Svatopeterský haléř“ Sbírka z minulé neděle na podporu Svatému Otci vynesla 8 000,- Kč. PBZ.

Představení dětí k prvnímu svatému přijímání. Příští neděli budou představeny děti, které letos přistoupí k prvnímu svatému přijímání

Modlitba dětí za mír. Příští neděli se též  budeme při mši svaté s dětmi modlit za mír.

Brigáda a úklid kostela. V sobotu 4. března zde bude brigáda:
zasekání kabelů na chodbě, úklidy, parkoviště a trávník za kostelem, pořádek v lavicích a židlích… Kdo můžete přijít, přijďte a jistě bude i dobré, když se dopředu přihlásíte….

Finanční pomoc. Obdrželi jsme prosbu z  farnosti Brno – Lesné, která již mnoho let sbírá peníze na stavbu nového kostela, a mají řadu zajímavých nápadů, jak postupně získat potřebné peníze. Např., v měsíci březnu končí poslední možnost výměny papírových padesátikorun. Dle zprávy z ČNB je jich u lidí roztroušeno ještě za několik stovek milionů korun. Pokud je ještě někde doma najdete, můžete je přinést

Lavice k rozebrání. Pokud se Vám hodí staré lavice (3 kusy), které jsme vyměnili za nové, můžete si je odnést. Jsou na chodbě…

Výstava Mene Tekel. V ambitu našeho kláštera u Panny Marie Sněžné probíhá výstava „Mene Tekel“ o hrůzách komunistického počínání při likvidaci církve v Československu od roku 1948 až do roku 1989. Potrvá jen 8. března. Využijte možnosti k prohlídce.

Osvětlení kostela. Stálé technické potíže se současným osvětlením nás nutí k novému řešení, které by plně nahradilo současný stav a bylo kromě svítivosti i trvanlivé.

Plánované akce:

• duchovní obnova před květnou nedělí,
  • Noc kostelů,
  • cyklo výlet do Staré Boleslavi,
  • první svaté přijímání atd….

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 8. neděle v mezidobí – 26. února 2017

Úno 19 2017

7. neděle v mezidobí – 19. února 2017

Středa 22.2. Svátek Stolce svatého apoštola Petra
Čtvrtek 23.2. Památka sv. Polykarpa, biskupa a mučedníka
Neděle 26.2. 8. neděle v mezidobí

Pořad bohoslužeb. Ve čtvrtek je mše svatá v 18.00 hod. , po ní bude krátká adorace.
V neděli je mše svatá v 9.15 hodin.

„Svatopeterský haléř“. Dnešní sbírka: „Svatopeterský haléř“ je určena na podporu Svatému Otci, abychom mu pomohli podporovat ta nejvíce potřebná místa po nejrůznějších přírodních katastrofách, pohromách či místa, kde lidé trpí kvůli válkám a nespočtu násilnostem.

Modlitby za pana kardinála Miloslava Vlka. Zdravotní strav pana kardinála se prudce zhoršil a má velké bolesti. Prosíme za modlitby o posilu v nemoci.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 7. neděle v mezidobí – 19. února 2017

Úno 12 2017

6. neděle v mezidobí – 12. února 2017

Středa 15.2. – U PMS slavnost bl. Bedřicha Bachsteina a druhů, mučedníků
Neděle 19.2. – 7. neděle v mezidobí

V neděli je mše svatá v 9.15 hodin.

Modlitby otců.  V úterý 14.2. ve 20.00 v učebně.

Pražští mučedníci. Ve středu v 18.00 bude u Panny Marie Sněžné slavnostní mše svatá k našim františkánským mučedníkům, kteří byli v roce 2012 blahořečeni. Mši svatou slouží biskup Pavel Posád. Po mši svaté bude pobožnost u hrobu těchto mučedníků s prosbami k vyslyšení.

Sbírka „Svatopeterský haléř“- Příští neděli bude sbírka „Svatopeterský haléř“ na podporu Svatému Otci, abychom mu pomohli podporovat ta nejvíce potřebná místa po nejrůznějších přírodních katastrofách, pohromách či místa, kde lidé trpí kvůli válkám a nespočtu násilnostem.

Katolický týdeník. Doporučuji k přečtení několik velmi zajímavých článků o zasvěceném životě. Též se tam velmi hezky píše o setkání, které proběhlo 31.1 u PMS s názvem „Jsme Boží“ – a přesto normální. A ještě celá řada dalších zajímavých témat a informací.

Pastorační rada farnosti. Příští neděli po mši svaté bude setkání PRF.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6. neděle v mezidobí – 12. února 2017

Úno 05 2017

5. neděle v mezidobí – 5. února 2017

Pondělí 6.2.  – sv. Petra Křtitele, Pavla Mikiho a druhů, mučed. japonských
Úterý 7.2. – Památka sv. Kolety z Corbie, panny
Pátek 10.2. – Památka sv. Scholastiky, panny
Sobota 11.2. – Panny Marie Lurdské – světový den nemocných
Neděle 12.2.  – 6. neděle v mezidobí

Nyní po mši svaté bude udělováno svatoblažejské požehnání.

Příští neděle bude mše svatá pro rodiny s dětmi.

Pořad bohoslužeb.
Ve čtvrtek je mše svatá v 18.00 hod., po ní bude krátká adorace.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. neděle v mezidobí – 5. února 2017