Archivováno Říjen, 2017

Říj 31 2017

Bohoslužby v týdnu od 30. 10. do 5. 11. 2017

Ve středu 1. 11. je svátek Všech svatých. Mše svatá bude od 18 h (slouží P. Filip).
Ve čtvrtek 2. 11. je vzpomínka na všechny věrně zemřelé. Mše svatá bude od 18 h (slouží P. Lukáš), po mši krátká adorace.
Pátek 3. 11. je první v měsíci. Také je vzpomínka na všechny věrně zemřelé františkánského řádu.
V sobotu 4. 11. je památka sv. Karla Boromejského, biskupa.
Neděle 5. 11. je 31. v liturgickém mezidobí, mše sv. jako obvykle v 9.15.

S novým měsícem se posouvá modlitba živého růžence na další desátek. Přihlášení dostanou informací SMS nebo ji najdou zde pod záložkou „živý růženec“. Stále jsou volná místa pro další zájemce.

V sobotu 4. 11. od 11 h je v Hájku mše se vzpomínkou na všechny věrné zemřelé. Slouží P. Daniel Janáček, OPraem.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bohoslužby v týdnu od 30. 10. do 5. 11. 2017

Říj 22 2017

Úklid

Publikoval v Akce

V pondělí 23. 10. od 15 hodin bude úklid kostela. Pomocníci jsou vítáni.

Je třeba vymalovat chodbu. Najde se dobrovolník?

Po malování, ale ještě před svátkem sv. Alžběty, bude třeba udělat generální úklid: nejen umýt podlahu, ale také vyčistit okna, setřít prach, posekat plevel za kostelem atd. Přihlaste se prosím, kdo byste mohl v týdnu od 13. do 16. listopadu (nebo i dříve) pomoci, domluvíme se na konkrétním termínu.

Co se týče běžného úklidu, vzhledem k pracovním cestám nemůžu slíbit pravidelný termín. Kdyby ale někdo chtěl pomáhat častěji, ať mi prosím nahlásí email nebo telefonní číslo, vždycky se ozvu, když bude třeba uklidit.

Petr Bartošík, , 734593378.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úklid

Říj 22 2017

29. neděle v mezidobí – 22.10.2017

23.10 Pondělí svátek sv. Jana Kapistrána, kněze
28.10 Sobota svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů
29.10 Neděle 30. neděle v mezidobí, (Pozor změna času!)

Dnešní sbírka je na františkánské misijní dílo.

V pondělí 23. října na svátek sv. Jana Kapistrána bude u PMS sloužit večerní mši sv. v 18:00 hod. Jan Böhm, vojenský kaplan.
Ve čtvrtek 26. října bude u PMS večer animovaná adorace.
V pátek 27. října v 19:00 hod. bude u PMS kající pobožnost za mír ve světě.

Ministranti, tedy pánové a chlapci – Je ti aspoň 11 let? Pak pojeď s námi na víkend 27. – 29. 10. do Hájku! Hlaste se u bratra Bernarda (tel. 224 490 351, bernard (zavináč) ofm.cz).

Pokud někdo nemůže z vážných důvodů navštívit hřbitov v obvyklou dobu od 2.11 – 8.11 může již od 25. října získat plnomocné odpustky pro duše v očistci při zachování obvyklých podmínek.

Ve středu 1. listopadu bude u PMS v 19:30 hod. provedeno oratorium o bloudící duši a Božím milosrdenství italského skladatele 2. pol. 17. století Giovanniho Battisty Bassaniho LA TROMBA DELLA DIVINA MISERICORDIA. Více zde.

br. Filip

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 29. neděle v mezidobí – 22.10.2017

Říj 09 2017

O finančních příspěvcích

Publikoval v Sbírky

Milý farníci.

Dovolte mi prosím, malou finanční vsuvku. Předem bych chtěl upozornit, že jsem za vaši štědrost vděčný a jsem si ji vědom. Také bych vás hned na začátku chtěl uklidnit, že od vás nechci vyžadovat víc, než můžete.

Chtěl bych dát více na vědomí možnosti, které jsou a mohou se využít.

1. Pokud budete odvádět měsíčně váš dar, tedy částku na farní účet, je možné posléze použít tzv. potvrzení o daru, aby se vám odečetli na daních. Potvrzení se vystaví začátkem roku a buď váš zaměstnavatel, nebo vy sami pokud odvádíte přímo daně, si s tím jistě poradíte. Pochopitelně potvrzení se vystavuje od minimálního daru 1000,- Kč. Je důležité dodat na faru náležité osobní údaje. Více také zde https://kbely.farnost.cz/?page_id=2.

2. Trochu se nám hromadí drobné peníze a fara se tak stává takovým bankovním ústavem. Já sám obcházím banku a lékárny v okolí a snažím se v bance peníze vložit nebo v obchodech proměnit. V bance se cítím jako vyvrhel, který zdržuje na přepážce a v obchodech jako že mi dělají milost. Možnosti: nepřispívat každou neděli, ale třeba měsíčně přispět papírovou bankovkou. Nebo dojít na faru (možno třeba i po mši sv.) a drobné proměnit. Nám, zvláště mě, moc pomůžete.

S pozdravem a požehnáním br. Filip, farář

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O finančních příspěvcích

Říj 08 2017

27. neděle v mezidobí – 8.října 2017

V úterý 10. října v 17:00 hod. začíná u PMS dvouletá příprava na biřmování. Velký refektář, vchod z Františkánské zahrady.

V neděli 15. října se u PMS uskuteční „Podzimní bazar šatstva“ Bližší informace zde.

Br. Filip, farář

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 27. neděle v mezidobí – 8.října 2017