Archivováno Září, 2019

Zář 29 2019

Ohlášky z neděle 29. září – 26. neděle v mezidobí

Dnes je mše od 9:15 (za rodinu Zelenkovu a Hantákovu). Přede mší modlitba růžence. Sbírka je určena na církevní školství.

V pondělí 30. září je památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve.

V úterý 1. října je památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve.

Ve středu 2. října je památka sv. andělů strážných.

V pátek 4. října je slavnost sv. Františka, jáhna, zakladatele tří řádů
slavnost

Neděle 6. října je 27. v mezidobí.

Mše svaté v týdnu:

Ve čtvrtek od 18 h (za uzdravení Jaroslava Kopeckého), po mši adorace NSO.

V neděli od 9:15 (za zemřelé rodiče Jana a Valerii), přede mší modlitba růžence. V tuto neděli proběhne sčítání věřících.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 29. září – 26. neděle v mezidobí

Zář 22 2019

Ohlášky z neděle 22. září 2019 – 25. neděle v mezidobí

Dnes je mše od 9:15. Přede mší modlitba růžence.

V pondělí 23. září je památka sv. Pia z Pietrelciny, kněze.

V pátek 27. září je památka sv. Vincence z Paula, kněze.

V sobotu 28. září je slavnost sv. Václava, hlavního patrona českého národa (doporučený svátek).

Neděle 29. září je 26. v mezidobí.

Mše svaté v týdnu:

Ve čtvrtek od 18 h (za farnost), po mši adorace NSO.

V neděli od 9:15, přede mší modlitba růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 22. září 2019 – 25. neděle v mezidobí

Zář 15 2019

Farní táborák ve Vinoři (spolčo pro mladé)

Publikoval v Akce

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Farní táborák ve Vinoři (spolčo pro mladé)

Zář 15 2019

Ohlášky z 15. září 2019 – 24. neděle v mezidobí

Dnes je mše od 9:15 (za tragicky + Pavla Kovaříka). Přede mší modlitba růžence.

V pondělí 16. září je památka sv. Ludmily, mučednice.

V úterý 17. září je františkánský svátek Vtisknutí stigmat našemu sv. otci Františkovi.

Ve středu 18. září je památka sv. Josefa z Kupertina, kněze OFM.

V pátek 20. září je památka sv. Ondřeje Kim Tae-gŏna, kněze,
Pavla Chŏng Ha-sanga a druhů, mučedníků.

V sobotu 21. září je svátek sv. Matouše, evangelisty.

Neděle 22. září je 25. v mezidobí.

Mše svaté v týdnu:

Ve čtvrtek od 18 h (za rodiče Márii a Štefana), po mši adorace NSO.

V neděli od 9:15 (za farnost), přede mší modlitba růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 15. září 2019 – 24. neděle v mezidobí

Zář 09 2019

Doma je doma

Publikoval v Sbírky

Charita České republiky jako jeden z největších poskytovatelů domácí zdravotní péče chce přimět politiky, aby vyřešili vážné podfinancování domácí zdravotní péče, v níž dlouhodobě chybí minimálně třetina prostředků. Jde sice o velmi malou částku (0,3 % ročního rozpočtu veřejného zdravotnictví), ale s obrovským celospolečenským dopadem. Pro přežití nekomerčních poskytovatelů domácí zdravotní péče jsou tyto peníze naprosto zásadní.

Při jednání zástupců zdravotní péče a zdravotních pojišťoven na ministerstvu zdravotnictví za osobní přítomnosti ministra Adama Vojtěcha došlo k neshodě týkající se předkládaných dat. Zástupci segmentu poskytovatelů zdravotní péče odmítli předložená data ze strany zdravotních pojišťoven s tím, že nejsou validní, nepokrývají skutečné náklady a že vůbec nezohledňují prostor pro tvorbu přiměřeného zisku definovaného v cenových předpisech.

Zástupci poskytovatelů zdravotní péče připravují k dalšímu jednání návrhy, na kterých by se již chtěli se zdravotními pojišťovnami dohodnout a zažehnat tak krizi, která trvá již několik let, kvůli níž vstoupili sestry poskytující domácí péči před rokem do stávkové pohotovosti a kvůli níž také vznikla celorepubliková petice za záchranu domácí zdravotní péče.

Petici je možné podepsat na stolku vzadu v kostele tuto i příští neděli.

Více k tématu je na https://domajedoma.charita.cz/. Je možné podepsat i on-line výzvu, která ale má jen podpůrný význam – tedy i ten, kdo již podepsal on-line výzvu, může svůj hlas zdůraznit podpisem na papírovém archu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Doma je doma

Zář 09 2019

Vinořské poutní oslavy (14.9.-15.9.2019)

Publikoval v Akce

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vinořské poutní oslavy (14.9.-15.9.2019)

Zář 07 2019

Ohlášky z neděle 8. září – 23. neděle v mezidobí

Dnes je mše svatá od 9:15. Přede mší je společná modlitba růžence

V pátek 13. září je památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve.

V sobotu 14. září je svátek Povýšení sv. Kříže.

Mše svaté v týdnu:

Ve čtvrtek 12. září od 18 h. Přede mší společná modlitba růžence, po mši výstav NSO.

V neděli 15. září od 9.15. Přede mší společná modlitba růžence.

Úklid:

V pátek 13. září od 10 h. Dobrovolníci vítáni.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 8. září – 23. neděle v mezidobí

Zář 01 2019

Ohlášky z 1. září – 22. neděle v liturgickém mezidobí

Dnes je mše od od 9:15 (za zemřelého otce, rodinu a Vibeke a za úspěch dětí ve studiu). Přede mší možnost přistoupit ke svátosti smíření a společná modlitba růžence.

Při mši bude uděleno požehnání učitelům, žákům a studentům (děti si mohou přinést učební pomůcky, např. penál, školní tašku…).

V úterý 3. září je svátek sv. Řehoře Velikého, papeže a učitele církve.

V pátek 6. září je první pátek v měsíci.

Příští neděle je 23. v liturgickém mezidobí.

Mše svaté v týdnu:

Ve čtvrtek od 18 h, přede mší společná modlitba růžence, po mši adorace NSO.

V neděli od 9.15 (za farnost), přede mší společná modlitba růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 1. září – 22. neděle v liturgickém mezidobí