Archivováno Prosinec, 2021

Pro 27 2021

Ohlášky z neděle 26. prosince – svátek svaté Rodiny

V pondělí 27. prosince je svátek svatého Jana, evangelisty a apoštola.

V úterý 28. prosince je svátek sv. Mláďátek, mučedníků.

Čtvrtek 30. prosince 2021: mše svatá nebude.

Sobota 1. ledna 2022, slavnost Panny Marie, Matky Boží: mše bude od 10 h (s požehnáním do nového občanského roku). Přede mší je možnost svátosti smíření, modlitba růžence.

Neděle 2. ledna 2022: mše bude od 9:15. Na tuto neděli se v naší farnosti překládá slavnost Zjevení Páně. Při mši se bude žehnat voda, křída a kadidlo, které si potom můžete odnést domů a požehnat jimi své domovy.

Začíná Tříkrálová sbírka. Přispět můžete koledníkům v ulicích, do kasičky v kostele přede mší nebo po mši  a letos bude možné přispět také prostřednictvím QR kódu:

V pondělí 3. ledna je památka Nejsvětějšího jména Ježíš.

Ve čtvrtek 6. ledna 2022 je slavnost Zjevení Páně, ale mše od 18 h bude podle formuláře čtvrtka po Zjevení Páně.

Přede mší je možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši krátká adorace.

V neděli 9. ledna je svátek křtu Páně. Mše bude od 9:15 h. Přede mší je možnost svátosti smíření, modlitba růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 26. prosince – svátek svaté Rodiny

Pro 20 2021

Pozvánka na koncert

Publikoval v Akce

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na koncert

Pro 20 2021

Ohlášky z neděle 19. prosince 2021 – 4. neděle adventní

Ve čtvrtek 23. prosince bude mše od 18 h, přede mší možnost modlitby růžence, po mši adorace.

Pátek 24. prosince 2021, Štědrý den: v 16 h bude dětská „půlnoční“ mše. Po mši bude kostel otevřený od 17 do 18 h, můžete přijít k soukromé modlitbě nebo si odnést Betlémské světlo.

Od 22 h bude „půlnoční mše“ (vigilie slavnosti Narození Páně) pro dospělé.

Sobota 25. prosince 2021, slavnost Narození Páně: mše bude od 10 h. Při mši budou hrát děti divadlo – vánoční příběh. Do průvodu se mohou zapojit všechny děti – prosíme je, pokud mají možnost, aby přišly v kostýmu pastýře nebo ovečky.

Po mši zůstane kostel otevřený od 11 do 12 h, můžete přijít k soukromé modlitbě prohlédnout si keramický betlém a vánoční výzdobu nebo si odnést Betlémské světlo.

Neděle 26. prosince 2021, svátek svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa: mše bude od 9:15. Při mši bude obnovení manželských slibů.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 19. prosince 2021 – 4. neděle adventní

Pro 12 2021

Ohlášky z neděle 12. prosince – třetí neděle adventní

Dnes je třetí neděle adventní. Mše svatá je od 9.15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence.

V pondělí 13. prosince je památka sv. Lucie, panny a mučednice.

V úterý 14. prosince je památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve.

Ve čtvrtek 16. prosince je mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření, po mši krátká adorace.

Neděle 19. prosince je 4. neděle adventní. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence.

Po mši bude adventní zpívání – koncert naší scholy pro farníky.

V neděli 19. prosince od 14 hodin bude duchovní obnova farnosti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 12. prosince – třetí neděle adventní

Pro 11 2021

Vánoční bohoslužby

Pátek 24. prosince 2021, Štědrý den: v 16 h bude dětská „půlnoční“ mše. Po mši bude kostel otevřený od 17 do 18 h, můžete přijít k soukromé modlitbě nebo si odnést Betlémské světlo.

Od 22 h bude „půlnoční mše“ (vigilie slavnosti Narození Páně) pro dospělé.

Sobota 25. prosince 2021, slavnost Narození Páně: mše bude od 10 h. Při mši budou hrát děti z náboženství divadlo – vánoční příběh. Po mši zůstane kostel otevřený od 11 do 12 h, můžete přijít k soukromé modlitbě nebo si odnést Betlémské světlo.

Neděle 26. prosince 2021, svátek svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa: mše bude od 9:15. Při mši bude obnovení manželských slibů.

Čtvrtek 30. prosince 2021: mše svatá nebude.

Sobota 1. ledna 2022, slavnost Panny Marie, Matky Boží: mše bude od 10 h (s požehnáním do nového občanského roku).

Neděle 2. ledna 2022: mše bude od 9:15.

Čtvrtek 6. ledna 2022: slavnost Zjevení Páně (svátek „Tří králů“): mše bude od 18 h. Při mši se bude žehnat voda, křída a kadidlo, které si potom můžete odnést domů a požehnat jimi své domovy (a k dispozici budou také jako obvykle i samolepky).

Dále už budou mše v pravidelném pořádku, vždy ve čtvrtek od 18 h a v neděli od 9:15.

Tříkrálová sbírka:

Již od 1. ledna až do 16. ledna 2022 budete moci v kostele přede mší nebo po mši přispět také do kasičky Tříkrálové sbírky. Letos bude možné přispět také prostřednictvím QR kódu:

Při návštěvě kostela prosíme o dodržování zvýšených hygienických opatření. Mše se mohou zúčastnit jen lidé, kteří nemají závažné příznaky respiračního onemocnění (teplota, kašel, dušnost) a nejsou v izolaci nebo karanténě. Prosíme o dodržování rozestupů. Povinné jsou respirátory a dezinfekce rukou. Aktuální informace a případné změny najdete na webu farnosti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční bohoslužby

Pro 05 2021

Ohlášky z neděle 5. prosince 2021 – 2. neděle adventní

Neděle 5. prosince je druhá neděle adventní. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence.

V pondělí 6. prosince je nezávazná památka sv. Mikuláše, biskupa.

V úterý 7. prosince je památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve.

Ve středu 8. prosince je slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu.

Ve čtvrtek 9. prosince je mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření, po mši krátká adorace.

Neděle 12. prosince je 3. neděle adventní. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 5. prosince 2021 – 2. neděle adventní

Pro 01 2021

Pozvánka na koncert