Archivováno Říjen, 2022

Říj 29 2022

Ohlášky z 30. 10. 2022 – 31. neděle v mezidobí

Dnes je 31. neděle v mezidobí. Mše bude od 9.15, přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši farní kavárna.

V úterý 1. listopadu je slavnost Všech svatých. Mše svatá bude od 18 h.

Odpustky pro duše v očistci:

Památka všech zemřelých, lidově označovaná jako „dušičky“, je vzpomínkou na zesnulé, kteří ještě nejsou dokonale připraveni ke vstupu do plného společenství s Bohem a jsou ve fázi „očišťování“. Církev, s odvoláním na některé biblické texty, nazývá toto konečné očišťování „očistcem“.

Modlitba za zemřelé patří k nejstarší křesťanské tradici a vzpomínka na mrtvé je součástí každé mše. V období od 2. do 8. listopadu mohou každoročně věřící pro duše v očistci získat za splnění stanovených podmínek tzv. plnomocné odpustky – tedy prominutí časných trestů za odpuštěné hříchy a uzdravení jejich následků.

Podmínky pro získání plnomocných odpustků jsou:

1. svátost smíření (v rozmezí „několika dnů“)

2. svaté přijímání (nejlépe v ten den)

3. modlitba na úmysl Svatého Otce

4. nemít zalíbení ani v lehkém hříchu

5. vykonání skutku předepsaného pro získání odpustku, tj. 1. 11. odpoledne a 2. 11. po celý den: v kostele se pomodlit modlitbu Páně a Vyznání víry nebo od 1. do 8. 11. – „dušičkový oktáv“ : na hřbitově se pomodlit za zemřelé (třeba jen v duchu).
(Podle dovolení Apoštolské Penitencierie platné od r. 2020 na 7 let je možné při návštěvě hřbitova získat odpustky již od 25. 10. pro ty, kdo od 3. do 8. 11. nemohou z vážných důvodů hřbitov navštívit.)
Pokud chybí plná dispozice, tedy není některý z vypsaných bodů splněn, pak se získává odpustek částečný.

Ve středu 2. listopadu je vzpomínka na všechny věrné zemřelé.

Ve čtvrtek 3. listopadu je františkánská vzpomínka na všechny zemřelé serafínského řádu.

Ve čtvrtek 3. listopadu bude mše od 18 h, přede mší možnost svátosti smíření, po mši eucharistický výstav.

Ve čtvrtek přede mší, od 16:30, bude klid kostela.

V pátek 4. listopadu je památka sv. Karla Boromejského.

Příští neděle bude 31. v mezidobí. Mše bude od 9.15. Přede mší možnost modlitby růžence, svátosti smíření. Po mši farní kavárna.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 30. 10. 2022 – 31. neděle v mezidobí

Říj 29 2022

Pozvánka na besedy o Bibli

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na besedy o Bibli

Říj 22 2022

Ohlášky z 23. 10. 2022 – 30. neděle v mezidobí

Dnes je 30. neděle v mezidobí, misijní neděle. Mše bude od 9.15, přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši farní kavárna.

Sbírka bude věnována na misie. Po mši bude možné si za příspěvek na misie zakoupit výrobky našich dětí (misijní růžence, drobné sladkosti).

Ve čtvrtek 27. října bude mše od 18 h, přede mší možnost svátosti smíření, po mši eucharistický výstav.

V pátek 28. října je svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů.

Příští neděle bude 31. v mezidobí. Mše bude od 9.15. Přede mší možnost modlitby růžence, svátosti smíření. Po mši farní kavárna.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 23. 10. 2022 – 30. neděle v mezidobí

Říj 16 2022

Ohlášky z 16. 10. 2022 – 29. neděle v mezidobí

Dnes byla 29. neděle v mezidobí.

V pondělí 17. října je památka sv. Ignáce z Antiochie, biskupa a mučedníka.

V úterý 18. října je svátek sv. Lukáše, evangelisty ( a také řeholní svátek P. Lukáše).

Ve středu 19. října je františkánská památka sv. Petra z Alkantary, kněze

Ve čtvrtek 20. října bude mše od 18 h, přede mší možnost svátosti smíření, po mši výstav NSO.

V pátek 21. října je nezávazná památka bl. Karla Rakouského.

V sobotu 22. října je nezávazná památka sv. Jana Pavla II., papeže.

Příští neděle bude 30. v mezidobí, misijní neděle. Mše bude od 9.15, přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši farní kavárna.

Sbírk bude věnována na misie. Po mši bude možné si za příspěvek na misie zakoupit výrobky našich dětí (misijní růžence, drobné sladkosti).

Pozvánka k Panně Marii Sněžné:

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 16. 10. 2022 – 29. neděle v mezidobí

Říj 14 2022

Pozvánka z Čakovic

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka z Čakovic

Říj 08 2022

Ohlášky z 9. 10. 2022 – 28. neděle v mezidobí

Dnes je mše od 9.15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši farní kavárna.

Ve čtvrtek 13. října bude mše od 18 h, přede mší možnost svátosti smíření, po mši výstav NSO.

V sobotu 15. října je památka sv. Terezie od Ježíše, panny a učitelky církve.

Příští neděle bude 29. v mezidobí. Mše bude od 9.15, přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši farní kavárna.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 9. 10. 2022 – 28. neděle v mezidobí

Říj 01 2022

Ohlášky z neděle 2. října – 27. neděle v mezidobí

V úterý 4. října je svátek (františkánská slavnost) sv. Františka, jáhna, zakladatele tří řádů.

Ve čtvrtek 6. října bude mše od 18 h, přede mší možnost svátosti smíření, po mši výstav NSO.

V pátek 7. října je památka Panny Marie růžencové.

Příští neděle bude 28. v mezidobí. Mše bude od 9.15, přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši farní kavárna.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 2. října – 27. neděle v mezidobí