Archivováno Říjen, 2024

Říj 17 2024

Pozvánka na lampionový průvod

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na lampionový průvod

Říj 13 2024

Ohlášky z 13. října, 28. neděle v liturgickém mezidobí

Neděle 13. října je 28. neděle v liturgickém mezidobí. Mše svatá byla od 9:15. Přede mší modlitba růžence a možnost svátosti smíření. Po mši byla schůzka farní rady.

Celý říjen je růžencový měsíc. Je možné se zapojit do modlitby živého růžence: https://kbely.farnost.cz/?page_id=26 nebo do společné modlitby přede mší.

V úterý 15. října je památka sv. Terezie od Ježíše, panny a učitelky církve.

Ve čtvrtek 17. října je památka sv. Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka. Mše svatá je od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence, po mši krátký eucharistický výstav.

V pátek 18. října je svátek sv. Lukáše, evangelisty.

V sobotu 19. října je františkánská památka sv. Petra z Alkantary, kněze.

Neděle 20. října je 29. neděle v liturgickém mezidobí a misijní neděle, den modliteb za misie. Mše svatá je od 9:15. Přede mší modlitba růžence a možnost svátosti smíření. Sbírka bude určena na misie. Po mši bude bazárek: děti budou prodávat svoje výrobky s tím, že výtěžek bude určen na misijní účely.

Úklid kostela bude v pondělí 14. října od 16:30. Dobrovolníci jsou vítáni.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 13. října, 28. neděle v liturgickém mezidobí

Říj 05 2024

Ohlášky z neděle 6. října 2024 – 27. neděle v liturgickém mezidobí

Neděle 6. října je 27. neděle v liturgickém mezidobí. Mše svatá je od 9:15. Přede mší modlitba růžence a možnost svátosti smíření. Po mši je farní kavárna. Sbírka bude určena na církecní školství.

Stále je možné přispívat i na pomoc obětem povodní, a to přímo na účet Charity. Informace jsou v ohláškách zde: https://kbely.farnost.cz/?p=5941

V pondělí 7. září je památka Panny Marie Růžencové. Celý říjen je růžencový měsíc. Je možné se zapojit také do modlitby živého růžence: https://kbely.farnost.cz/?page_id=26

Papež František vyhlásil na pondělí 7. září mimořádný půst a den modliteb za mír.

Během homilie při mši svaté na Svatopetrském náměstí papež František vyzval účastníky závěrečného zasedání synody o synodalitě, aby „obrátili svůj pohled ke světu“.

„Je toho zapotřebí,“ vysvětlil, „zatímco válečné požáry nadále pustoší lidi a národy“. „Příští neděli,“ oznámil pak, „se půjdu do baziliky Santa Maria Maggiore pomodlit růženec a obrátit se s upřímnou prosbou k Panně Marii. Při té příležitosti vás také žádám, abyste se ke mně připojili. Následující den, 7. října, vás vyzývám k prožití dne modlitby a půstu za mír ve světě“.

Ve čtvrtek 10. října není mše svatá.

Neděle 13. října je 28. neděle v liturgickém mezidobí. Mše svatá je od 9:15. Přede mší modlitba růžence a možnost svátosti smíření. Po mši je farní kavárna. a schůze farní rady.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 6. října 2024 – 27. neděle v liturgickém mezidobí