Archivováno Březen, 2014

Bře 30 2014

Pozvánka na setkání křesťanských podnikatelů, živnostníků a manažerů

Publikoval v Akce

P. Josef Čunek a b. Jiří Jemelka zvou na setkání sdružení KOMPAS — mise uprostřed podnikání a obchodu. Setkání se bude konat 2. dubna 2014. Začne v 17.30 mší svatou u sv. Ignáce (Ječná 2, Praha 2) a bude pokračovat v přednáškovém sále přilehlého kláštera. Bližší údaje: kompas letak A4 PR 2014_4

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na setkání křesťanských podnikatelů, živnostníků a manažerů

Bře 30 2014

Ohlášky z neděle 30. 3. 2014

Mše svaté i náboženství jsou v týdnu 31.3.-6.4. v pravidelném pořádku.

V pátek bude v 17.00 hodin křížová cesta (před mší svatou v 17:30).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 30. 3. 2014

Bře 26 2014

Noc kostelů

Publikoval v Akce

Naše farnost se i tento rok zapojí do Noci kostelů, která se uskuteční v pátek 23.května. Momentálně se chystá program, který proběhne po mši svaté v 17:30. Jsou velmi vítáni dobrovolníci, kteří by pomohli s přípravou této akce. Svou nabídku pomoci směrujte, prosím, na Andreu Čančarovou – .

lit_kalendar.png

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Noc kostelů

Bře 26 2014

Akce 24 hodin pro Pána v Praze

Publikoval v Akce

Církev musí být především domem milosrdenství, kde může každý zakusit Boží lásku a radost z odpuštění. Proto vyhlásil papež František akci 24 hodin pro Pána. Ve Vatikánu akce začne ve Svatopetrské bazilice, kde papež František povede kající bohoslužbu a po jejím skončení bude osobně v chrámu zpovídat. Do pozdní noci a následující den zůstanou otevřeny některé římské kostely.
V každé diecézi má být od pátku 28. března 17 hodin do soboty 29. března nejméně jeden kostel, který nabídne možnost přistoupit ke svátosti smíření (zpovědi), nejlépe s vystavenou eucharistií.
Do akce 24 hodin pro Pána se zapojí také Pražská arcidiecéze: od pátku 28. března 17 hodin do soboty 29. března 17 hodin bude otevřený kostel Panny Marie Sněžné (Jungmannovo náměstí 18, Praha 1 – u stanice metra Můstek). Zde bude nabídnuta možnost zpovědi a tiché modlitby před vystavenou eucharistií.
Bratři františkáni prosí věřící, aby této mimořádné možnosti v hojné míře využili a dali o ní vědět i ostatním bratřím a sestrám, zvláště těm, kteří dosud váhají vyslyšet pozvání ke svátosti smíření. Zpovídat budou domácí kněží-františkáni i kněží z jiných pražských farností tak, aby na prožití každé zpovědi byl dostatek času.
Jak připomněl otec Jiljí v nedělních ohláškách, příležitost ke svátosti smíření bude i ve Kbelích, a to v pravidelných časech v pátek i v neděli před mší svatou.
Podle Papežské rady pro novou evangelizaci chce papež vytvořit každoroční tradici — akce 24 hodin pro Pána se má konat pokaždé před 4. nedělí postního období.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Akce 24 hodin pro Pána v Praze

Pozvánka na přednášku

Publikoval v Akce

Římskokatolická farnost v Praze-Strašnicích, Karmelitánské nakladatelství a KDU-ČSL v Praze 10 zvou na besedu z cyklu Iniciativa 17-11:
Ctirad Pospíšil: Svatý Jan XXIII. a II. vatikánský koncil
Koná se v Divadle Miriam v úterý 25. 3. 2014 od 19 hodin.
Na místě bude možno za zvýhodněnou cenu zakoupit dvě knižní novinky: nejnovější životopis sv. Jana XXIII. a projevy II. vatikánský koncil očima Jana XXIII. a Pavla VI.
Témata: Kdo byl Jan XXIII.? Co ho vedlo ke svolání II. vatikánského koncilu? Co přesně říkal těm, kdo se shromáždili v koncilní aule? A jaké je hlavní poselství II. vatikánského koncilu pro dnešek?
Prof. Ctirad Pospíšil, Th.D., je kněz, systematický teolog a překladatel. Vyučuje dogmatickou teologii na KTF UK a HTF UK v Praze a na CMTF UP v Olomouci. Napsal úspěšné knihy Ježíš z Nazareta, Pán a Spasitel; Jako v nebi, tak i na zemi: náčrt trinitární teologie; Ježíš Kristus, Pravda dějin; Maria, mateřská tvář Boha; Teologie služby.
Kontakty:
Ke Strašnické 10, Praha 10 (Strašnice, u kostela Panny Marie)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na přednášku

Pozvánka na pouť

Publikoval v Akce

Národní rada Sekulárního františkánského řádu ČR spolu s farností Poříčí nad Sázavou srdečně zvou na tradiční pouť k hrobu Dr. Františka Noska do Poříčí nad Sázavou v sobotu 26. dubna 2014. Blíže viz:
Pozvánka_Poříčí_2014_A4.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na pouť

Ohlášky z neděle 23. 3. 2014

Ve čtvrtek (27.3.) bude v 16:30 úklid kostela. Dobrovolníci jsou velmi vítáni.

V pátek (28.3.) bude 17.00 křížová cesta a v 17:30 mše svatá.

Příští neděle bude mše svaté (30.3.) bude mše svatá jako obvykle v 9:15. Pozor na změnu času, která proběhne ze soboty na neděli (bude o hodinu více).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 23. 3. 2014

Bře 17 2014

Úklid

Publikoval v Akce

Velký úklid kostela bude příští týden, ve čtvrtek 27. března, od 16:30 (přibližně do 18 h). Malý úklid (zametení podlahy) je pravidelně v pátek od 16:30 do 17 h (zajišťují rodiče, kteří vodí děti na náboženství).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úklid