Bře 23 2014

Pozvánka na přednášku

Publikoval 23.50 v Akce

Římskokatolická farnost v Praze-Strašnicích, Karmelitánské nakladatelství a KDU-ČSL v Praze 10 zvou na besedu z cyklu Iniciativa 17-11:
Ctirad Pospíšil: Svatý Jan XXIII. a II. vatikánský koncil
Koná se v Divadle Miriam v úterý 25. 3. 2014 od 19 hodin.
Na místě bude možno za zvýhodněnou cenu zakoupit dvě knižní novinky: nejnovější životopis sv. Jana XXIII. a projevy II. vatikánský koncil očima Jana XXIII. a Pavla VI.
Témata: Kdo byl Jan XXIII.? Co ho vedlo ke svolání II. vatikánského koncilu? Co přesně říkal těm, kdo se shromáždili v koncilní aule? A jaké je hlavní poselství II. vatikánského koncilu pro dnešek?
Prof. Ctirad Pospíšil, Th.D., je kněz, systematický teolog a překladatel. Vyučuje dogmatickou teologii na KTF UK a HTF UK v Praze a na CMTF UP v Olomouci. Napsal úspěšné knihy Ježíš z Nazareta, Pán a Spasitel; Jako v nebi, tak i na zemi: náčrt trinitární teologie; Ježíš Kristus, Pravda dějin; Maria, mateřská tvář Boha; Teologie služby.
Kontakty:
Ke Strašnické 10, Praha 10 (Strašnice, u kostela Panny Marie)

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na přednášku