Archivováno Červen, 2015

Pondělí 29.6. – Slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů, doporučený svátek
Pátek 3.7. – Svátek sv. Tomáše, apoštola – první pátek v měsíci
Sobota 4.7. – Památka sv. Prokopa, opata
Neděle 5.7. – Slavnost sv. Cyrila mnicha a Metoděje biskupa, patronů Evropy, hlavních patronů Moravy

Mše svaté: Po dobu školních prázdnin bude mše svatá jen v neděli v 9.15 hod.

Dnešní sbírka je určena na bohoslovce. I toto je náš příspěvek, kterým zvláště v těchto dnech, kdy jsou kněžská svěcení a primice, vyjadřujeme úctu ke kněžství. V naší každodenní modlitbě však stále pamatujme na nová kněžská a řeholní povolání a modleme se za kněžskou věrnost.

Zítra, na Slavnost svatých apoštolů Petra a Pavla zvu Vás, odhodlané muže, k prvnímu setkání „Modlitby otců“. A to zde v kostele, večer ve 20.00 hod. Pokud se můžeme ještě po mši svaté domluvit, budu rád.

Pokud chcete příští víkend někam jet a ještě nevíte kam, mám pro Vás jedinečný tip. Buď na Národní pouť na Velehrad, nebo trochu blíž na pouť ke svatému Prokopu na Sázavu. Hlavní pouť u svatého Prokopa je v sobotu 4. 7. a pak také v neděli 5.7. Mše svatá je v 10.30 hod.

Chci Vám všem velmi poděkovat za přijetí, kterého se mi u Vás dostalo. Je to již celý jeden rok, co jsem s Vámi a mezi Vámi, i když často velmi omezeně, a jsem velmi vděčný za všechno, čím jsme se mohli společně a vzájemně obdarovávat a povzbuzovat se na cestě k Ježíši.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 13. neděle v mezidobí – 28. června 2015

Čvn 21 2015

12. neděle v mezidobí – 21. června 2015

Středa 24.6. – Slavnost Narození svatého Jana Křtitele
Neděle 28.6. 13. neděle v mezidobí
Neděle v 9.15 hod.

Dnes odpoledne v 15.00 hod. zde bude mše svatá i se křtem.

Setkání ekonomické rady farnosti bude v pondělí v 19.00 hod., setkání pastorační rady farnosti v úterý ve 20.00 hod.

Obracím se na muže, manžely a otce. Jestli se má něco hnout kupředu, je třeba vše nejdříve promodlit. A budu velmi rád, když vedle společenství modliteb matek v naší farnosti vytvoříte další skupinu – „Modlitby otců“. Modlitby otců mají velmi jednoduchá pravidla a jsou velkým požehnáním pro vaše rodiny a celou farnost.

V sobotu je kněžské svěcení v katedrále.

Příští neděli je sbírka na bohoslovce.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 12. neděle v mezidobí – 21. června 2015

Čvn 14 2015

11. neděle v mezidobí – 14. června 2015

Pátek 19.6. –  Památka sv. Jana Nepomuckého Neumanna
Neděle 21.6.  – 12. neděle v mezidobí

Neděle v 9.15 hod.

Sbírka z minulé neděle na Národní eucharistický kongres – 3 428,-Kč. PBZ.

Po mši svaté je setkání ekonomické rady farnosti a domluvíme i setkání pastorační rady  farnosti.

V sobotu 20. června je další hájecká pouť, v 11.00 hod., s možností páteční brigády od 15. 00 hod.

Připomínám pamětníkům, prosím napište vzpomínky do farní kroniky. Můžete vyprávět svým dětem, nebo vnukům a oni to jistě rádi zapíší.

Příští neděli zde budeme mít poutníky z Hluku.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 11. neděle v mezidobí – 14. června 2015

Čvn 09 2015

Výročí posvěcení našeho kostela

Publikoval v Akce

Dne 13. června si připomeneme 11 let od posvěcení našeho kostela, viz např.
Kostel sv. Alžběty ve Kbelích (V. Pelzbauerová).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výročí posvěcení našeho kostela

Čvn 07 2015

Slavnost Těla a Krve Páně – 7. června 2015

Čtvrtek 11.6. – Památka sv. Barnabáše, apoštola
Pátek 12.6. – Slavnost NEJSVĚTĚJŠÍHO SRDCE JEŽÍŠOVA
Sobota 13.6. – Svátek sv. Antonína (Neposkvrněného Srdce Panny Marie)
Neděle 14.6. – 11. neděle v mezidobí

Neděle v 9.15 hod.

Dnešní slavnost Těla a Krve Páně pokračuje následnou adorací zde, dále půjdeme k oltáři před kostelem, kde bude následovat opět krátká adorace a požehnání. Poté se vrátíme nazpět do kostela, kde po závěrečném požehnáním uložíme NSO do svatostánku.

Dnešní sbírka je určená na Národní eucharistický kongres.

Děkuji ještě jednou všem, všem, kteří jste se s takovou ochotou zapojili do Noci kostelů a do Dnů víry.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Slavnost Těla a Krve Páně – 7. června 2015

Čvn 06 2015

Krátký film z noci kostelů u svaté Alžběty ve Kbelích

Publikoval v Akce

Na stránkách Úřadu městské části Praha 19 najdete krátký film z naší noci kostelů: zde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Krátký film z noci kostelů u svaté Alžběty ve Kbelích