Archivováno Září, 2015

Zář 27 2015

26. neděle v mezidobí – 27. září 2015

Pondělí 28.9. – Slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa, doporučený svátek
Úterý 29.9. – Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů
Středa 30.9. – Památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve
Čtvrtek 1.10. – Památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve
Pátek 2.10. – Památka svatých andělů strážných
Neděle 4.10. – 27. neděle v mezidobí (svatého Františka z Assisi)

Sbírka. Dnešní sbírka je určena na církevní školství. PBZ

Svatováclavské oslavy. Dnes v 17.00 je na Václavském náměstí Svatováclavské zastavení s otcem kardinálem a dalšími představiteli města, v pondělí ve Staré Boleslavi Národní pouť v 10.00 je slavnostní mše svatá. Kdo můžete svou účastí podpořit, bude to velmi dobré.

V sobotu 3.10 večer, u PMS po nešporách budeme mít tak zvaný Tranzitus. A v v neděli večer (4.10. v 18.00 mše svatá s dominikány).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 26. neděle v mezidobí – 27. září 2015

Zář 25 2015

Pomoc uprchlíkům – doplnění

Publikoval v Akce

Charita ČR zahájila provoz elektronické databáze určené široké veřejnosti, jejímž cílem je shromažďovat nabídky pomoci a ty dál předávat podle skutečné potřebnosti do jednotlivých regionů nebo je využít pro pomoc v zahraničí. Lidé mohou nabízet volné domy i byty (zejména k dlouhodobému pronájmu pro rodiny, kterým bude udělen azyl), či pouze svoji dobrovolnickou výpomoc, např. s výukou jazyka. Nabídky se registrují prostřednictvím jednoduchém formuláře na www.pomocuprchlikum.charita.cz. Impulzem ke vzniku registrace nabídek pomoci uprchlíkům bylo Prohlášení předsedy a místopředsedy České biskupské konference k současné situaci migrantů z 10. září 2015, vydané v reakci na výzvu papeže Františka k solidaritě a pomoci migrantům z neděle 6. září 2015.
Nadále funguje webový portál www.pomocuprchlikum.cz, na němž se dozvíte o možnostech zapojit se do finančních sbírek a dobrovolnické pomoci organizovaných nejen Charitou, ale i dalšími charitativními organizacemi – viz příspěvek na tomto webu z 6. září.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pomoc uprchlíkům – doplnění

Zář 20 2015

25. neděle v mezidobí – 20. září 2015

Pondělí 21.9. – Svátek svatého Matouše, apoštola, evangelisty
Středa 23.9. – Památka sv. Pia z Pietrelciny, kněze
Neděle 27.9. – 26. neděle v mezidobí

Náboženství. Menší děti v pátek, dle rozpisu skupinek, náboženství pro starší žáky ve čtvrtek večer v 19.00 hod.

Ministrantská brigáda v Hájku. Víkend od pátku 25. do 27. září. Kdo má zájem prožít trochu nevšedního dobrodružství, přihlaste se u mě.

Sbírka. Příští neděli bude sbírka na církevní školství.

Dne 1. října 2015 zde přijmou svátost manželství Jozef Palko, bydlištěm Kbely a Stela Lengyelová, bydlištěm Kbely.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 25. neděle v mezidobí – 20. září 2015

Zář 16 2015

24. neděle v mezidobí – 13. září 2015

Pondělí 14.9. – Svátek Povýšení svatého kříže
Úterý 15.9. – Památka Panny Marie Bolestné
Středa 16.9. – Památka svaté Ludmily, mučednice
Čtvrtek 17.9. – Svátek Vtisknutí ran svatému Otci Františkovi
Pátek 18.9. – Památka svatého Josefa z Kupertina, kněze
Neděle 20. 9. – 25. neděle v mezidobí

Pořad bohoslužeb. Mše svatá v neděli v 9.15 hod. a ve čtvrtek 18. 00 hod. s následnou adorací. Mše svaté pro děti budou 1x měsíčně.

Náboženství. Rodiče, nezapomeňte na křesťanskou výchovu a výuku svých dětí a přihlaste své děti do náboženství. Náboženství začíná již tento pátek 18. září. Bližší informace má Anežka Koutníková ().

Ministranti. Dnes po mši svaté budeme mít setkání s nácvikem. Pozvání pro nové chlapce.

Pouť v Hájku. V sobotu 19. září je další z hájeckých poutí. Mše svatá tam bude v 11. 00 hodin.

Pastorační rada farnosti. V neděli 4. října po mši svaté.

Příprava na křest – katechumenát. Každé pondělí u PMS a to od 19.00 hod.

Příprava na biřmování – výuka katechismu – začíná až od 1. října a bude pravidelně ve čtvrtky od 17.30 na faře u PMS.

Biblická katecheze ve středy od 19.00 hod. u PMS.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 24. neděle v mezidobí – 13. září 2015

Zář 06 2015

Pomoc uprchlíkům

Publikoval v Akce

Papež František při dnešní modlitbě Anděl Páně vyzval evropské farnosti, kláštery a křesťanská společenství, aby otevřely svou náruč rodinám uprchlíků: news.
Konkrétní formy pomoci, finacni a materiální, včetně aktivit Charity ČR, najdete na www.pomocuprchlikum.cz.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pomoc uprchlíkům

Zář 06 2015

23. neděle v mezidobí – 6. září 2015

Úterý 8.9. – Svátek Narození Panny Marie
Neděle 13. 9. – 24. neděle v mezidobí

Pořad bohoslužeb. Ve čtvrtek zde mše svatá nebude. Mše svatá zde bude až příští neděli v 9.15 hod. a budeme ji mít se zvláštním zaměřením pro děti.

Náboženství. Rodiče, nezapomeňte na křesťanskou výchovu a výuku svých dětí a přihlaste své děti do náboženství. Náboženství začíná v pátek 18. září.

Pouť. Celý příští týden budu opět na cestách, tentokrát ve Francii na La Salletě a též v Arzu. Budu tam i na Vás pamatovat modlitbou. Je to dárek provincie k šedesátinám.

Ministranti. Příští neděli po mši svaté budeme mít setkání s nácvikem.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 23. neděle v mezidobí – 6. září 2015