Archivováno Únor, 2016

Úno 28 2016

Úklid kostela

Publikoval v Akce

Úklid kostela bude mimořádně ve čtvrtek 3. března od 16:30. Dobrovolníci jsou vítáni.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Úklid kostela

Úno 21 2016

2. neděle postní – 21. února 2016

2. neděle postní – 21. února 2016

Pondělí 22.2. Svátek Stolce svatého apoštola Petra

Neděle 28. února. 3. neděle postní

Pořad bohoslužeb.

Ve čtvrtek mše svatá v 18.00 hod. s následnou adorací.

V pátek v 17.30 hod. křížová cesta a po ní mše svatá.

V neděli v 9. 15 hod. mše svatá.

Křížová cesta pro dobu postní.

Po dobu postní budou v pátek v 17.30 hod. křížové cesty a po nich bude mše svatá.

Kurz lektorů.

V sobotu 16. dubna 2016 nabízí Pastorační středisko možnost absolvovat školení lektorů. Součástí programu kurzu je výuka správného přednesu textů a objasnění liturgických předpisů pro přednášení Božího slova při liturgii.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 2. neděle postní – 21. února 2016

Úno 21 2016

Beseda o islámu

Publikoval v Akce

Hnutí Fokoláre a iniciativa Zlatá Praha zvou na přednášku prof. Kropáčka „Vše, co jste si přáli vědět o islámu“. Přednáška se koná dnes, 21.02.2016, od 16 h v zasedacím sále Úřadu městské části Praha 5, Štefánikova 15 (naproti kostelu sv. Václava).ZP201602

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Beseda o islámu

Úno 18 2016

Brány milosrdenství v pražské arcidiecézi

Publikoval v Akce

Několik farníků se mě ptalo na brány milosrdenství: co to vlastně je, kdy je lze navštívit, jaký je poutní program na jednotlivých místech.
Doporučuji tyto články na stránkách Arcibiskupství pražského: Získání odpustků v rámci Roku milosrdenství a Brány svatého roku milosrdenství.
V kostele jsou k dispozici také brožurky o Svatém roku milosrdenství.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brány milosrdenství v pražské arcidiecézi

Úno 14 2016

1. neděle postní – 14. února 2016

Pořad bohoslužeb.

Ve čtvrtek mše svatá v 18.00 hod. s následnou adorací – bez náboženství

V pátek v 17.30 hod. křížová cesta a po ní mše svatá

V neděli v 9. 15 hod.

Křížová cesta pro dobu postní.

14 pražských mučedníků.
zítra, 15. února, v 18.00 hod bude u Panny Marie Sněžné slavena bohoslužba k poctě našich mučedníků blahoslaveného Bedřicha Bachsteina a druhů. Slouží krakovský světící biskup Damián Muskus OFM. Bude přebírat Proglas. Po mši svaté bude liturgie u jejich hrobu.

Svátost nemocných.

21. února, to je příští neděli, budeme při mši svaté udělovat svátost nemocných. Předpokládá se též přijetí svátosti smíření. Ke zpovědi můžete přicházet ve čtvrtek i v pátek, přede mší svatou i po ní, popřípadě ještě i v neděli. Ale pokud můžete, využijte čtvrtek či pátek.

Sbírky.

Příští neděli (21. února) bude sbírka „Haléř svatého Petra“, která je určena svatému otci, aby mohl pomáhat v oblastech, které vidí jako potřebné.

Z rozhodnutí ČBK bude v neděli 6. března 2016 sbírka: „Na podporu účasti mládeže na Světové setkání mládeže v Krakově“.

V neděli 13. března bude „Sbírka na charitní činnost v arcidiecézi“.

25. března bude tak zvaná „Velkopáteční sbírka na Svatou zemi“.

Kurz lektorů.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 1. neděle postní – 14. února 2016

Úno 10 2016

Rozloučení s P. Robertem Mayerem

Publikoval v Akce

P. Mgr. Robert Maria Mayer OFMConv., farář z chrámu sv. Janů v Brně, kostela sv. Gotharda v Modřicích a sv. Markéty v Přízřenicích, tragicky zemřel 5. února 2016 ve věku 41 let.
Pohřební mše svatá a rozloučení se zesnulým se budou konat ve čtvrtek 11.2.2016 ve 13 hodin v minoritském kostele v Brně. Tělesné pozůstatky budou uloženy v hrobce v podzemí kostela sv. Janů.
Pohřební mši bude přenášet také televize Noe.
Protože P. Vianney se chce pohřbu osobně zúčastnit, bude ve čtvrtek ve Kbelích místo pravidelné mše bohoslužba slova se sv. přijímáním a následná krátká eucharistická adorace.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rozloučení s P. Robertem Mayerem

Úno 07 2016

5. neděle v mezidobí – 7. února 2016

Pondělí 8.2. Nezávazná památka sv. Josefíny Bakhity, panny
Středa 10.2. POPELEČNÍ STŘEDA – den přísného postu
Čtvrtek 11.2. Připomínka Panny Marie Lurdské
Neděle 14.2. 1. neděle postní

Pořad bohoslužeb. Na popeleční středu bude mše svatá v 18.00 hod. i s udělováním popelce.
Ve čtvrtek mše svatá v 18.00 hod. (ještě nevím, kdy bude pohřeb otce Roberta Majera, minority z Brna. Pokud bude pohřeb ve čtvrtek, tak zde bude bohoslužba slova se svatým přijímáním).
V pátek v 17.30 hod. křížová cesta a bohoslužba slova se svatým přijímáním.
V neděli v 9. 15 hod.

Mše pro děti. Příští neděli bude mše svatá se zaměřením pro děti. Opět prosím, aby si rodiče s malými dětmi sedli do prvních dvou lavic.

Zařazení mezi čekatele křtu. Na první neděli postní se podle starobylé tradice koná obřad: „Zařazení mezi čekatele křtu“, těch, kteří budou o velikonocích pokřtěni.

Svátost nemocných.  21. února, to je na druhou neděli postní, budeme při mši svaté udělovat svátost nemocných. Prosím, kdo máte zájem tuto svátost přijmout, nahlaste se dopředu. Důvodem k přijetí této svátosti je vyšší věk, nebo závažná nemoc. Předpokládá se předtím přijmout svátost smíření. Ke zpovědi můžete přicházet průběžně, ve čtvrtky i v neděle.

Křížová cesta pro dobu postní. Po dobu postní budou v pátek v 17.30 hod. křížové cesty a po nich budou mše svaté. Tento pátek bude po křížové cestě bude jen bohoslužba slova.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. neděle v mezidobí – 7. února 2016

Úno 06 2016

Sbírka podpažních berlí

Publikoval v Akce,Sbírky

Nadace sv. Františka sbírá podpažní berle. Tyto berle budou odeslány Misionářkám lásky v Indii a pomohou zejména malomocným (více informací).
Kontakt: 608 879 663 (Brno), 732 858 163 (Praha), .
Lidé ze Kbel a okolí také mohou kontaktovat Marek Omelku ().

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sbírka podpažních berlí