Archivováno Červen, 2022

Čvn 26 2022

Ohlášky z neděle 26. června – 13. neděle v mezidobí

Dnes jsme oslavili 13. neděli v liturgickém mezidobí.

V úterý 28. června je památka sv. Ireneje, biskupa a mučedníka, učitele cirkve.

Ve středu 29. června je svátek sv. Petra a Pavla, apoštolů.

Ve čtvrtek je mše od 18 h, po mši krátký výstav NSO, přede mší možnost svátosti smíření. Je to poslední čtvrteční mše před prázdninami – v červenci a srpnu čtvrteční mše nebudou.

V pátek 1. července je první pátek v měsíci.

Neděle 3. července bude 14. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence. Po mši bude farní kavárna. Kostel bude otevřen do 11 h (možnost soukromé modlitby).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 26. června – 13. neděle v mezidobí

Čvn 25 2022

Vybavení pro ukrajinské uprchlíky

Publikoval v Ukrajina

Jeden známý je v pravidelném kontaktu s cca 8-9 rodinami ukrajinských uprchlíků (všechno jsou to matky s dětmi), kteří žijí v jednom větším domě ve Kbelech. Dle jeho zjištění by se jim do „domácnosti“ hodila ještě jedna společná pračka (zatím prý mají všechny rodiny dohromady jednu pračku). Chápu, že pračka není věc, kterou by člověk měl typicky doma dvakrát. Ale přece jenom kdybyste náhodou měli možnost věnovat nějakou nevyužitou nicméně použitelnou pračku, tak mě, prosím, kontaktujte – . Na tuto adresu případně můžete posílat i nabídky jiných věcí, které by se mohly maminkám s dětmi hodit. Zkusil bych pak pomoci se zprostředkováním těchto nabídek.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vybavení pro ukrajinské uprchlíky

Čvn 19 2022

Ohlášky z neděle 19. června – slavnost posvěcení kostela

Dnes jsme oslavili slavnost posvěčení kostela. Kostel posvětil 13. června 2004, na svátek sv. Antonína Paduánského, kardinál Miloslav Vlk.

Současně bylo první svaté přijímání 12 dětí a při mši byl udělován křest.

Mše byla od 9:15, přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence. Po mši bylo společné agapé.

Mši celebroval P. Filip.

V úterý 21. června je památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka.

Ve čtvrtek 23. června je slavnost narození sv. Jana Křtitele. Mše je 18 h, po mši krátký výstav NSO, přede mší možnost svátosti smíření.

V pátek 24. června je slavnost Nejsvětějšího srdce Ježíšova.

V sobotu 25. června je památka Neposkvrněného srdce Panny Marie.

Neděle 26. června bude 13. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence. Po mši bude farní kavárna. Kostel bude otevřen do 11 h (možnost soukromé modlitby).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 19. června – slavnost posvěcení kostela

Čvn 11 2022

Ohlášky z neděle 12. června – slavnost Nejsvětější Trojice

Neděle 12. června je slavnost Nejsvětější Trojice. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence. Po mši bude farní kavárna. Kostel bude otevřen do 11 h (možnost soukromé modlitby).

V pondělí 13. června je památka sv. Antonína z Padovy, kněze a učitele církve.

Ve čtvrtek 16. června je slavnost Těla a Krvě Páně. Mše je 18 h, po mši krátký výstav NSO, přede mší možnost svátosti smíření.

Neděle 19. června budeme slavit svátek posvěcení našeho kostela. Kostel vysvětil v neděli 13. června 2004 kardinál Miloslav Vlk. Mše svatá bude od 9:15. Při mši bude první svaté přijímání dětí a křest. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence. Po mši bude farní kavárna. Kostel bude otevřen do 11 h (možnost soukromé modlitby).

Úklid kostela: v pátek 17. června od 9 h. Dobrovolníci jsou vítáni.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 12. června – slavnost Nejsvětější Trojice

Čvn 11 2022

Ohlášky z neděle 5. června – slavnost Seslání Ducha svatého

Neděle 5. června je slavnost Seslání Ducha svatého. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence. Po mši bude farní kavárna. Kostel bude otevřen do 11 h (možnost soukromé modlitby).

V pondělí 6. června je památka Panny Marie Matky církve.

Ve čtvrtek 9. června je svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze. Mše je 18 h, po mši krátký výstav NSO, přede mší možnost svátosti smíření.

V sobotu 11. června je památka sv. Barnabáše, apoštola.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 5. června – slavnost Seslání Ducha svatého

Čvn 01 2022

Františkánské putování (29.7.-2.8.)

Bratři františkáni zvou mladé lidi k prázdninovému putování 29. 7. – 2. 8. 2022 do kláštera v Hájku.

Vrcholem pouti bude společná modlitba chval a noční adorace v pondělí. V úterý pak bude slavnost Porciunkule, která bývá také nazývána „Odpuštěním z Assisi“.

Akce je pro mladé lidi 18-35 let.

Přihlašovat se můžete na odkazu https://bit.ly/frantiskanskapout2022

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Františkánské putování (29.7.-2.8.)