Archivováno Září, 2022

Zář 25 2022

Ohlášky z neděle 25. září – 26. neděle v mezidobí

Dnes byla mše od 9:15. Slavili jsme první svaté přijímání malého Hynka.

V úterý 27. září je památka Sv. Vincence z Paula, kněze.

Ve středu 28. září je svátek sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa.

Ve čtvrtek 29. září je svátek sv. archandělů Michaela, Gabriela a Rafaela. Mše sv. bude od 18 h, přede mší zpověď, po mši eucharistický výstav.

V pátek 30. září je památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve.

V sobotu 1. října je svátek sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve.

Neděle 2. října bude 26. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence. Po mši je farní kavárna.

V kostele sv. Václava na Proseku bude poutní slavnost 28. 9. při mších sv. od 10 a 18 hodin.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 25. září – 26. neděle v mezidobí

Zář 18 2022

Ohlášky z neděle 18. září – 25. neděle v mezidobí

Dnes byla mše od 9:15, sloužil P. Filip.

V úterý 20. září je památka sv. Ondřeje Kim Tae-gŏna, kněze, Pavla Chŏng Ha-sanga a druhů, mučedníků.

Ve středu 21. září je svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty.

Ve čtvrtek 22. září je mše sv. od 18 h, přede mší zpověď, po mši výstav NSO.

V pátek 23. září je památka sv. Pia z Pietrelciny (Forgione), kněze.

Neděle 25. září bude 26. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence.

V pátek začíná výuka náboženství. Kdyby se chtěl ještě někdo přihlásit, ať se prosím ozve Anežce Koutníkové. Poprvé se také sejde dětská scholička. Děti od první třídy výše se mohou hlásit u Andrei Čančarové. Uvítali bychom také klavíristu – korepetitora.

Rádi bychom pozvali všechny maminky, které by měly zájem o společnou modlitbu, na Modlitbu matek. Momentálně funguje večerní skupinka, která se schází jednou za dva týdny, většinou v úterý nebo středu ve 20:00 v katechetické místnosti kostela. Domluva probíhá přes email. Kontaktní osoba: Markéta Cacáková, . Nově je možné připojit se (i s dětmi) k dopolední skupince, která se schází každý týden ve čtvrtek od 9 hod. Domluva probíhá přes email. Kontaktní osoba: Tereza Háčková, .

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 18. září – 25. neděle v mezidobí

Zář 11 2022

Ohlášky z neděle 11. září – 24. neděle v mezidobí

Neděle 11. září je 24. neděle v mezidobí. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence.

V úterý 13. září je památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve.

Ve středu 14. září je svátek Povýšení sv. Kříže.

Ve čtvrtek 15. září je památka Panny Marie Bolestné. Mše svatá bude od 18 h. Přede mší modlitba růžence, možnost svátosti smíření, po mši výstav NSO.

V pátek 16. září je památka sv. Ludmily, mučednice.

V sobotu 17. září je františkánský svátek vtisknutí ran (stigmat) sv. Františkovi.

Neděle 18. září je 25. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence.

Ve Vinoři bude poutní mše svatá v kostele Povýšení sv. Kříže v neděli 18. září od 9 h.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 11. září – 24. neděle v mezidobí

Zář 06 2022

Ohlášky z neděle 4. září

Neděle 4. 9. je 23. neděle v mezidobí. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence.

Ve čtvrtek je svátek narození Panny Marie. Mše bude od 18 h, po mši adorace NSO.

Hlavní hájecká pouť se koná 10. 9. v 11:00, celebruje Mons. Václav Malý, biskup. Doprovází naše schola Cantabundus. Součástí bude i divadelní představení Víti Marčíka cca ve 13:30.

Neděle 11. září je 24. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, od 8:30 modlitba růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 4. září