Archivováno Červen, 2023

Čvn 25 2023

Ohlášky z 25. 6. 2023 – 12. neděle v mezidobí

V neděli 25 června byla 12. neděle v mezidobí. Mše svatá byla od 9:15. Při mši bylo první svaté přijímání Jury, který minulý týden s ostatními nemohl. Po mši farní kavárna – agapé.

Ve středu 28. června je památka sv. Ireneje, biskupa a mučedníka, učitele církve.

Ve čtvrtek 29. června je slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů. Mše svatá bude od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence. Po mši výstav Nejsvětější svátosti oltářní.

V sobotu 24. června je slavnost Narození sv. Jana Křtitele.

Neděle 2. července je 13. neděle v mezidobí. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence.

O prázdninách nejsou ve Kbelích čtvrteční mše.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 25. 6. 2023 – 12. neděle v mezidobí

Čvn 17 2023

Ohlášky z neděle 18. 6. – slavnost posvěcení kostela

V neděli 18. června je slavnost posvěcení našeho kostelaMše svatá je od 9:15. Při mši bude první svaté přijímání dětí. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence. Po mši farní kavárna – agapé.

V pondělí 19. června je památka sv. Jana Nepomuckého Neumanna, biskupa.

Ve středu 21. června je památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka.

Ve čtvrtek 22. června je mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence. Po mši výstav Nejsvětější svátosti oltářní.

V sobotu 24. června je slavnost Narození sv. Jana Křtitele.

Neděle 25. června je 12. neděle v mezidobí. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence.

Úklid kostela bude v pondělí 19. června od 17:30. Dobrovolnící jsou vítáni.

V úterý 20. června bude v kostele vikariátní konference.

V sobotu 24. června je v Hájku motorkářská pouť s žehnáním dopravních prostředků. Mše je od 11 hodin.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 18. 6. – slavnost posvěcení kostela

Čvn 11 2023

Ohlášky z 11. června – 10. neděle v mezidobí

Neděle 11. června je 10. neděle v mezidobí. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence.

V úterý 13. června je svátek sv. Antonína z Padovy, kněze a učitele církve, výroční den posvěcení našeho kostela.

Ve čtvrtek 15. června je mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence. Po mši výstav Nejsvětější svátosti oltářní.

V pátek 16. června je slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.

V sobotu 17. června je památka Neposkvrněného Srdce Panny Marie.

Neděle 18. června je slavnost posvěcení našho kostela. Mše svatá je od 9:15. Při mši bude první svaté přijímání dětí. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z 11. června – 10. neděle v mezidobí

Čvn 07 2023

Pomoc postiženým záplavami po protržení hráze Kachovské přehrady

Po zničení hráze Kachovské přehrady je částečně zatopených 37 vesnic a měst. Jen na pravém břehu řeky, který je pod kontrolou ukrajinské vlády, je podle místních úřadů Chersonské oblasti zatopených 1 335 domů. Celkově mohou podle OSN povodně zasáhnout až 16 000 rodin. Velkým nebezpečím jsou také miny, které rozvodněná řeka dala do pohybu. Místní úřady potřebují především statisíce litrů pitné vody pro obyvatele. Člověk v tísni proto bude ve spolupráci s úřady v následujících dnech distribuovat 120 000 litrů pitné vody, nádrže na vodu nebo 1 000 hygienických balíčků. Další informace včetně odkazu na sbírku jsou na https://www.clovekvtisni.cz/co-delame/humanitarni-a-rozvojova-pomoc/ukrajina

Na Ukrajině působí také Charita Česká republika. Přímo na Ukrajině se zaměřuje na podporu zranitelných vnitřně vysídlených osob, kterým zajišťuje především důstojné ubytování. Zároveň intenzivně pomáhá uprchlíkům v Moldavsku a v České republice. Informace o její pomoci a možnosti zapojení jsou na https://www.charita.cz/podporte-nas/charita-pro-ukrajinu/

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pomoc postiženým záplavami po protržení hráze Kachovské přehrady

Čvn 04 2023

Ohlášky z neděle 4. června 2023 – slavnost nejsvětější Trojice

Neděle 4. června je slavnost nejsvětější Trojice. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence.

V pondělí 5. června je památka sv. Bonifáce, biskupa a mučedníka.

Ve čtvrtek 8. června je slavnost Těla a Krve Páně (doporučený svátek)Mše svatá bude od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence. Po mši výstav Nejsvětější svátosti oltářní.

Neděle 11. června je 10. neděle v liturgickém mezidobí. Mše svatá je od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření a modlitby růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 4. června 2023 – slavnost nejsvětější Trojice