Zář 14 2014

Ohlášky z neděle 14. 9. 2014

Pořad bohoslužeb: mše svatá v neděli v 9.15 hod. Půl hodiny přede mší svatou se modlíme růženec. Můžete-li přijít dříve, přijďte a připojte se.

Ve čtvrtek bude mše svatá v 17.30 hod, sloužit ji bude P. Eliáš.
Čtvrteční mše sv. se na přání některých farníků možná časem posune na 18.00 hod.

Z litrugickéha kalendáře:
Pondělí 15. září – Památka Panny Marie Bolestné
Úterý 16. 9. – Památka sv. Ludmily, mučednice
Středa 17. 9. – Svátek Vtisknutí ran sv. Františkovi
Čtvrtek 18. 9. – Památka sv. Josefa z Kupertina, kněze
Sobota 20. 9. – Památka sv. Ondřeje Kim Tae-gona, kněze, Pavla Chong Ha-sanga a druhů, korejských mučedníků
Neděle 21. 9. je 25. neděle v mezidobí

Vyučování náboženství pro starší děti bude ve čtvrtek přede mší svatou.

Příští víkend je duchovní setkání pro děti s bratrem Eliášem na téma: „Je možné být rytířem i ve XXI. století?“ na Hoješíně u Seče (viz níže). Účastníci by se měli domluvit s bratrem Eliášem na dopravě tam a zpět (prostřednictvím pana faráře, osobně ve čtvrtek přede mší nebo emailem ).

Kronikář ve farnosti – stále se nenašel nikdo, kdo by chtěl pokračovat v kronice, která je velmi důležitým dokumentem pro budoucí generace.

V úterý 23. září bude u Panny Marie Sněžné srdce svatého faráře z Arsu (viz níže).

Je možné se přihlásit k přípravě k přijetí svátosti biřmování. Příprava se bude konat u Panny Marie Sněžné ve františkánském klášteře na Jungmannově náměstí od 2. října od 17.30 hodin. Přípravu povede P. Eliáš.

Katolickém týdeníku jsou opět zajímavé články. Např. o P. Kubíčkovi, který byl právě před desíti lety zavražděn a nyní ho jeho vrah prosí o odpuštění.

O. Vianney by se rád někdy zúčastnil Modliteb matek ve zdejší farnosti. Rád by tyto aktivity podpořil, protože propojení v modlitbě je důležité. V Moravské Třebové, kde působil, se kromě tří skupin Modliteb matek podařilo také založit dvě skupinky Modliteb otců.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 14. 9. 2014