Pro 20 2015

4. Neděle adventní – 20. prosince 2015

Čtvrtek 24.12. – Štědrý den (Adam a Eva)
Pátek 25.12. – Slavnost NAROZENÍ PÁNĚ – zasvěcený svátek
Sobota 26.12. – Svátek svatého Štěpána, prvomučedníka
Neděle 27.12. – Svátek Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa

Pořad bohoslužeb:
ve čtvrtek 24.12 bude mše svatá v 15.30 – pro rodiny s dětmi …a 22.00 půlnoční
v pátek na Hod Boží 25.12. v 10.00 hod.
v sobotu 26.12 v 9.15 hod.
v neděli 27. 12. v 9.15 hod. mše svatá s obnovou manželských slibů. A pokud si přinesete víno, po mši svaté bude ještě žehnání vína, také si připijeme na lásku svatého Jana.

Program bohoslužeb je na vývěsce před kostelem a též na webových stránkách naší farnosti.

Volby do PRF. Celkem bylo odevzdáno 99 hlasovacích lístků. Do pastorační rady farnosti na další pětileté období byli zvoleni Anežka Koutníková, Petr Bartošík a Kateřina Chmelová. Na základě stanov pražského arcibiskupství o volbě jmenuji další trojici a to: Vladimíra Matěnu, Pavla Drlíka a Markétu Cacákovou. Je to v podstatě beze změn, což svědčí o dobré dosavadní spolupráci a tak všem zvoleným a jmenovaným přeji i nadále otevřené a vnímavé srdce, aby se naše farnost rozvíjela a aby prospívala před Pánem. Dekrety předáme až po novém roce.

Tříkrálová sbírka. Prosím zvláště mládež a rodiče dětí, abyste se nebáli zapojit do tříkrálové sbírky a přihlásili se k vytvoření tříčlenných skupinek. ……(podrobnosti viz Bartošík)

Úklid kostela. Abychom se o vánočních svátcích i zde cítili jako doma, je třeba pamatovat i na předvánoční úklid kostela. Kdo může, přijďte v úterý 22.12. večer v šest hodin, nebo podle možností i později. …..

Modlitby otců   navážou na předvánoční úklid a budou se konat v úterý ve 20.00 hod.

Svatý rok milosrdenství. Vstoupili jsme do Svatého roku milosrdenství. Po otevření Svaté brány v Římě a po otevření Svatých bran ve všech katedrálách světa, budou v sobotu 27. prosince v naší arcidiecézi otevřeny další Svaté brány. Všechny potřebné informace a též modlitby k roku milosrdenství naleznete v letáčku a v malé brožurce, na stolíku u vchodu do kostela.

Koncerty v kostele
Dnes odpoledne v 17. 00 hod., zpívá náš sbor,
a v sobotu 26. 12. v 18.00 hod., zpívá pěvecký sbor Gaudium Cantorum.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 4. Neděle adventní – 20. prosince 2015