Bře 18 2018

Ohlášky z neděle 18. března 2018 (5. neděle postní)

V pondělí 19. 3. je slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie
Neděle 25. 3. je neděle Květná.

Mše svaté a bohoslužby v týdnu:
Ve čtvrtek 22. 3. je mše svatá od 18:00, po ní adorace.
V pátek 23. 3. od 17:30 bude křížová cesta, kterou povedou děti z náboženství.
Na Květnou neděli 25. 3. začíná mše v 9:15 průvodem s ratolestmi. Přede mší již nebude křížová cesta.

Velikonoční triduum:
Na Zelený čtvrtek 29. 3. začíná mše od 18 h.
Na Velký pátek 30. 3. začíná bohoslužba v 17:30 křížovou cestou, po ní, přibližně od 18:00, budou velkopáteční obřady.
Vigilie Zmrtvýchvstání Páně začíná na Bílou sobotu 31. 3. ve 20:00.
Mše svatá v neděli 1. 4. v den slavnosti Zmrtvýchvstání Páně začíná v 10:00 (s žehnáním pokrmů).
Všechny termíny najdete také na nástěnce a na webových stránkách farnosti.

Příprava na Velikonoce:
Obnova farnosti se uskuteční na Květnou neděli 25. 3. od 15:00. Na programu je modlitba, čtení z písma, promluva, zpytování svědomí, zpověď dětí, které se chystají k prvnímu svatému přijímání, výstav NSO a adorace doplněná zpěvy z Taizé. Během adorace je možnost ke svátosti smíření také pro ostatní děti a dospělé (k dispozici budou tři kněží).
Svátost smíření: zpovídá se vždy přede mší, popř. i po mši, poslední možnost před Velikonocemi bude na Velký pátek během křížové cesty. Na Bílou sobotu ani o Velikonoční neděli se nezpovídá. Neodkládejte prosím zpověď na poslední chvíli.
Na Květnou neděli si přineste vlastní kočičky nebo jiné vyrašené ratolesti. Máte-li možnost přinést ratolesti i pro ostatní, odložte je prosím v neděli vzadu v kostele, kde bude připravený stolek.
Na Zelený čtvrtek je třeba dvanáct dobrovolníků, mužů nebo chlapců, k obřadu mytí nohou. Skupina má vyjadřovat různost i jednotu Božího lidu. Hlaste se prosím v sakristii.
Prosíme, aby se hlásili lektoři na čtení pašijí (Květná neděle, Velký pátek) a na čtení při sobotní vigilii Zmrtvýchvstání Páně (sedm starozákonních čtení a epištola).
Žádáme ministranty, aby na Květnou neděli a bohoslužby velikonočního tridua chodili s dvacetiminutovým předstihem ke krátkému vysvětlení a nácviku obřadů.

Různé:
Na chodbě jsou knihy ze zrušené knihovničky. Můžete si je rozebrat, zbytek věnujeme místní knihovně.
Příští neděli, 25. 3., začíná letní čas.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 18. března 2018 (5. neděle postní)