Zář 09 2018

Ohlášky z neděle 9. září, 23. v mezidobí

Dnes byla mše sv. pro rodiče s dětmi. V rámci mše P. Lukáš udělil požehnání školákům při zahájení nového školního roku.

Kalendář:

V pondělí 10. září je nezávazná památka blah. Karla Spinoly, Šebestiána Kimury a druhů (mezi nimi též františkánů Richarda od sv. Anny, Petra z Avily a Vincenta od sv. Josefa)

Ve středu 12. září je nezávazná památka Jména Panny Marie.

Ve čtvrtek 13. září je památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve.

V pátek 14. září je svátek Povýšení sv. Kříže.

V sobotu je památka Panny Marie Bolestné.

Neděle 16. září je 24. neděle v mezidobí.

Mše svaté:

Ve čtvrtek 13. září od 18 h (za členy živého růžence) s následnou adorací NSO.

V neděli 16. září v 9:15 (za rodinu Matušíkovu), přede mší modlitba růžence.

U Panny Marie Sněžné:

V úterý při mši sv. v 18.00 proběhne v kostele Panny Marie Sněžné na Jugmannově náměstí za účasti hostů a poutníků z Itálie slavnostní předání relikvie bl. Odorika z Pordenone, u nás známého také jako „bratr Oldřich, Čech z Furlanska“, františkána, cestovatele a misionáře ze 14. století. Jeho svatořečení se blíží a letos se připomíná 700. výročí počátku jeho cesty „do východních zemí“. Hlavním celebrantem bude biskup Karel Herbst, přijde i bývalý nuncius Diego Causero. Po mši bude v kostele přednáška na téma českých kořenů bl. Odorika.

Ve Vinoři:

V neděli 16. září bude ve Vinoři poutní mše sv. s připomínkou první písemní zmínky – 930 let o Vinoři. Pěvecky mši sv. doprovodí vršovický pěvecký sbor. Mše začíná mimořádně v 9 h.

Slavnostní mše svatá bude ve Vinoři také v pátek 14. září (na svátek Povýšení sv. Kříže) od 18 h.

Úklid:

Děkujeme za úklid a květinovou výzdobu.

Kostel se uklízí podle potřeby a časových možností kostelníků. Zájemci o účast na úklidu se mohou hlásit na . Zanechají-li nám v sakristii telefonní číslo nebo emailovou adresu, budou dostávat informace o termínech úklidu, aby se podle svých možností mohli také zapojit.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 9. září, 23. v mezidobí