Říj 27 2018

Ohlášky z neděle 28. října – 30. neděle v mezidobí

Dnes je 28. října, státní svátek ČR – výročí vzniku Československa. Pastýřský list kard. Dominika Duky k dnešnímu výročí najdete zde.

V pondělí 29. října je památka bl. Marie Restituty Kafkové, panny a mučednice.

Ve čtvrtek 1. listopadu je slavnost všech svatých.

V pátek 2. listopadu je vzpomínka na všechny věrné zemřelé (památka). Také je první pátek v měsíci.

V sobotu 3. listopadu je vzpomínka na všechny zemřelé serafínského řádu (památka ve františkánském řádu).

Neděle 4. listopadu je 31. neděle v mezidobí

Mše svaté:

Ve čtvrtek 1. listopadu od 18 h, po mši výstav NSO.

Mimořádně bude mše i v pátek 2. listopadu od 18 h.

V neděli 4. listopadu od 9:15 h, přede mší modlitba růžence.

Dušičkové odpustky:

1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den je možné při návštěvě kteréhokoli kostela získat plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě tří obvyklých podmínek (svátost smíření, svaté přijímání, modlitba na úmysl svatého Otce) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a vyznání víry.
Od 1. do 8. listopadu je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

Více o odpustcích se dozvíte zde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 28. října – 30. neděle v mezidobí