Lis 18 2018

Ohlášky z neděle 18. 11. 2018 – poutní mše svatá

Dnes je od 9:15 poutní mše svatá ze svátku sv. Alžběty Durynské, partronky našeho kostela.

Přede mší je společná modlitba růžence.

Po mši společné posezení – agapé.

Ve středu 21. listopadu je památka zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě.

Ve čtvrtek 22. listopadu je svátek sv. Cecílie, panny a mučednice.

V pátek 23. listopadu je nezávazná památka sv. Klementa I., papeže a mučedníka.

V sobotu 24. listopadu je památka sv. Ondřeje Dung-Laca, kněze, a druhů, mučedníků.

V neděli je slavnost Ježíše Krista Krále.

Mše svaté v týdnu:

Ve čtvrtek bude mše od 18 h (za farnost), po mši výstav NSO.

V neděli bude mše od 9:15 (za Milana Vašáka), přede mší společná modlitba růžence.

Tříkrálová sbírka přispěje na mobilní hospic Charity Neratovice:

O domácí hospicové péči se v poslední době hovoří zejména v souvislosti s nedostatečným financováním. Farní charita Neratovice pečuje o umírající od počátku svého působení. Začátky nebyly snadné. Neratovická charita má smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami, pro které je partnerem v kompletní zdravotní péči o pacienty v terminálním stádiu.

O službu, která umožňuje nevyléčitelně nemocným lidem zemřít v blízkosti rodiny, je velký zájem. V loňském roce doprovodil tým domácí hospicové péče šest desítek umírajících pacientů. V těchto dnech pečuje o jedenáct osob.

„Pacientům a jejich blízkým jsme k dispozici sedm dní v týdnu, 24 hodin denně, ve dne, v noci,“ říká Veronika Ouředníková z Farní charity Neratovice – střediska Kbely. „Naše péče je kompletní. Aplikujeme léky, infuzní a parenterální terapii, pečujeme o rány a fyzické bolesti pacienta. Jsme vybaveni moderními přístroji, jako jsou odsávačky, injektomaty či infuzní pumpy. Stejně důležité je také naslouchat duševním a duchovním potřebám člověka.“

Mobilní hospicová péče vyžaduje spolupráci mnoha odborníků – lékařů, zdravotních sester a sociálních pracovníků. Nezastupitelná je aktivní spolupráce rodiny. „Hospicová péče je mimořádně náročnou službou, ale velmi smysluplnou. Dokazuje, že umírání nemusí být spojeno se strachem, bolestí a osamocením,“ uzavírá vrchní sestra Jana Francová.

Na provoz mobilního hospice přispěje naše farnost prostřednictvím Tříkrálové sbírky 2019. Již nyní se mohou hlásit zájemci o koledování: jsou třeba jak koledníci, tak dospělí vedoucí skupinek.

Duchovní obnova farnosti:

Duchovní obnova farnosti je plánována na neděli 9. prosince od 15 h.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 18. 11. 2018 – poutní mše svatá