Pro 23 2018

Ohlášky z neděle 23. 12. – čtvrtá neděle adventní

Dnes je mše od 9:15 (za zemřelé členy rodiny Michálkovy a Janyškovy). Přede mší je společná modlitba růžence.

V úterý 25. prosince je slavnost narození Páně.

Ve středu 26. prosince je svátek sv. Štěpána, prvomučedníka.

Ve čtvrtek 27. prosince je svátek sv. apoštola Jana, evangelisty.

V pátek 28. prosince je svátek sv. Mláďátek, mučedníků.

V neděli 30. prosince je svátek sv. Rodiny, Ježíše, Josefa a Marie.

V úterý 1. ledna je svátek Matky Boží Panny Marie.

Mše svaté:

V pondělí 24. prosince budou mše z vigilie slavnosti Narození Páně v 16 h (P. Lukáš) a ve 22 h (P. Vianney).

V úterý 25. prosince je slavnost Narození Páně a mše bude od 10 h. Při mši sehrají děti malé divadelní představení na téma betlémského příběhu.

Ve středu 26. prosince je svátek sv. Štěpána, prvomučedníka. Mše svatá bude od 9:15 h (P. Filip).

Ve čtvrtek 27. prosince mše svatá ve Kbelích nebude.

V neděli 30. prosince je svátek svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa. Mše svatá bude od 9:15 s obnovou manželských slibů.

V úterý 1. ledna je slavnost Matky Boží Panny Marie (zasvěcený svátek). Mše svatá bude od 10 h (P. Filip).

Tříkrálová sbírka:

Tříkrálová sbírka v naší farnosti bude probíhat od 1. do 6. ledna. Naše děti budou chodit koledovat v pátek 4. ledna odpoledne v rámci náboženství a v neděli 6. ledna po mši svaté.

Patnáct procent sbírky podpoří záměry Arcidiecézní charitky Praha: poradnu Magdala, která se věnuje obětem násilí, materiální pomoc nejchudším lidem v naší diecézi a vybudování centra sociálních služeb Farní charity Vlašim. Desetina výtěžku pomáhá tradičně v zahraničí. Arcidiecézní charita Praha letos podpoří nemocnice v Ugandě a ozdravný pobyt běloruských dětí v Česku.

Největší část, 65 % sbírky, bude věnována na nákup kompenzačních pomůcek pro Charitu Neratovice, která na území naší farnosti zajišťuje zdravotní a sociální služby.

Další zájemci o koledování se mohou hlásit v sakristii. Ve skupince musí být vždy jeden dospělý (starší 15 let).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 23. 12. – čtvrtá neděle adventní