Pro 30 2018

Ohlášky z neděle 30. prosince 2018 – svátek svaté Rodiny

Dnes je svátek svaté Rodiny Ježíše, Marie a Josefa. Při mši se obnovovaly manželské sliby.

V úterý 1. ledna je svátek Panny Marie, Matky Boží.

Ve středu 2. ledna je památka sv. Basila Velikého a Řehoře Naziánského, biskupů a učitelů církve.

Ve čtvrtek 3. ledna je památka Nejsvětějšího jména Ježíš.

V pátek 4. ledna je první pátek v měsíci.

V neděli 6. ledna je slavnost Zjevení Páně.

Mše svaté:

V úterý 1. ledna od 10 h (bude sloužit P. Filip).

Ve čtvrtek 3. ledna od 18 h, následuje výstav NSO.

V neděli 6. ledna od 9.15 (za zemřelé rodiče a manžela), před mší svatou je společná modlitba růžence.

Při mši se budou žehnat voda, kadidlo a křída. Svěcená voda jako zhmotněná modlitba církve má sloužit k ochraně osob i příbytků a prostorů před vstupem zlého ducha. Požehnanou křídou podle tradice označují věřící dveře svých domů a bytů písmeny K + M + B + letopočet. Tato písmena jsou zkratkou latinské modlitby Christus mansionem benedicat – Kristus ať požehná (tomuto) příbytku. Na slavnost Zjevení Páně je možné žehnat i zlaté předměty. Žehnání zlatých předmětů – reminiscence na jeden z darů – vyprošuje těm, kdo tyto předměty budou nosit či užívat, Boží ochranu a pomoc.

Tříkrálová sbírka:

Tříkrálová sbírka v naší farnosti bude probíhat od 1. do 6. ledna. Naše děti budou chodit koledovat v pátek 4. ledna odpoledne v rámci náboženství a v neděli 6. ledna po mši svaté.

Živý růženec:

S novým měsícem se posune rozpis živého růžence o jeden desátek. Úmysly modlitby a aktuální rozpis desátků najdete zde. Úmysly modlitby živého růžence vycházeji z úmyslů celosvětové sítě modlitby s papežem Františkem a jsou doplněné aktuálními úmysly na návrh členů živého růžence a dalších farníků (prosím úmysly posílejte na nebo ). Další zájemci o zapojení do pravidelné modlitby (jednoho desátku růžence denně) jsou vítáni.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 30. prosince 2018 – svátek svaté Rodiny