Archivováno Srpen, 2014

Kronikář farnosti

Publikoval v Akce

Kronikář ve farnosti – najde se někdo, kdo by rád pokračoval v kronice, která je taky velmi důležitým dokumentem pro budoucí generace a ujal se jí??? Budu velmi rád.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kronikář farnosti

Pouť k Narození Panny Marie

Publikoval v Akce

sobotu máme v Hájku u Prahy hlavní pouť k Narození Panny Marie v 11.00 hod., pokud budete mít možnost, přijďte. Rád Vás tam uvidím. A pokud budete mít možnost se zapojit do úklidu a potřebných příprav, tak můžete též přijít. Budu tam již v pátek odpoledne.
Na pouť můžete přijít i poutní cestou (asi 17 km) od první poutní kapličky na Strahově, nebo se můžete přidat v průběhu cesty, třeba až v Hostivicích. Všechny potřebné informace jsou na internetu, na hájeckých stránkách www.hajek.ofm.cz.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pouť k Narození Panny Marie

Duchovní setkání s bratrem Eliášem

Publikoval v Akce

Duchovní setkání s bratrem Eliášem na téma: „Je možné být rytířem i ve XXI. století?“ Od pátku 19. 9. do neděle 21. 9. 2014 na Hoješíně u Seče. Zveme kluky od 7 – 14 let. Neváhejte! Přihlášky u sestry Gratie, tel. 733-755-824.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Duchovní setkání s bratrem Eliášem

Ohlášky z neděle 31. 8. 2014

Příští neděli je mše svatá v v 9.15 hod. Během týdne bude mše svatá bývat ve čtvrtek v 17. 30 hod. O. Vianney chápe, že je to velká změna, ale doufá, že se postupně sladíme ve vzájemných možnostech a potřebách.

V pondělí bude o. Vianney žehnat nové kulturní centrum a skautskou klubovnu (od 13 h v Centrálním parku ve Kbelích). Při té příležitosti bude mít setkání se starostou a s dalšími představiteli města. Prosí o modlitbu.

V úterý 2. září v 17.30 hod se bude uklízet kostel. Dobrovolníci jsou velmi vítáni.

Co se týká vyučování náboženství, tak o. Vianney se domluví s paní katechetkou Anežkou Koutníkovou.

O. Vianney by rád posílil ozvučení kostela, aby všichni dobře slyšeli. Několik farníků mu totiž říkalo, že ho špatně slyší.

Ve středu je památka sv. Řehoře Velikého, papeže a učitele církve.

Příští neděle je je 23. neděle v mezidobí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 31. 8. 2014

Srp 24 2014

Ohlášky z neděle 24. 8. 2014

Dnes byla 21. neděle mezidobí. Mše svatá bude příští týden v neděli v 9:15.

Po celý příští týden bude o. Vianney na Lomci dávat exercicie bratřím z kongregace petrínů. O. Vianney prosí o modlitbu.

Příští neděli by o. Vianney rád domluvil mši svatou během týdne. Bohužel pátky má již dlouhodobě plné. Navrhuje čtvrtek v 17:30.

Tento pátek o. Vianney oficiálně přebral správu naší farnosti. Bude zapotřebí realizovat řadu úkolů, jako jsou např. jmenování ekonomické rady, inventarizace majetku apod. O. Vianney prosí o modlitbu, aby byl dobrým pastýřem naší farnosti.

V pondělí je památka sv. Ludvíka IX., krále, patrona III. řádu sv. Františka.

Ve středu je památka sv. Moniky a ve čtvrtek památka sv. Augustina, biskupa a učitele církve.

V pátek je památka Umučení svatého Jana Křtitele.

Příští neděle je 22. neděle v mezidobí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 24. 8. 2014

Srp 17 2014

Ohlášky z neděle 17. 8. 2014

Dnešní mši sloužil P. Jeroným. Místo ohlášek jsme dostali domácí úkol. Každý z nás se má zamyslet nad tím, co to pro něj znamená být Božím dítětem.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 17. 8. 2014

Srp 10 2014

Pouť do Staré Boleslavi

Publikoval v Akce

V pátek 15. srpna 2014 se ve Staré Boleslavi v kostele Nanebevzetí Panny Marie konají dvě poutní mše svaté, v 9:00 a v 18:00. Večerní mši doprovodí zpěvem staroboleslavský chrámový sbor Václav. Hlavní poutní mše bude v neděli 17. srpna v 10:00 (celebruje otec probošt Libor Bulín). Večerní poutní mše svatá bude tamtéž od 16 h.
Podrobný program poutních mší a doprovodného programu je na webových stránkách staroboleslavské farnosti www.staraboleslav.com

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pouť do Staré Boleslavi

Srp 10 2014

Ohlášky z neděle 10. 8. 2014

Dnes je 19. neděle v mezidobí, svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka.
V pondělí je svátek sv. Kláry, panny, zakladatelky řádu klarisek. Sv. Klára z Assisi byla první následovnicí sv. Františka; řád, který založila, patří do františkánské rodiny. V den svátku sv. Kláry se doporučuje pamatovat v modlitbě i na členky tohoto řádu a na nová řeholní povolání. V ČR jsou kláštery klarisek v Brně – Soběšicích (klarisky) v Českém Štenberku (klarisky-kapucínky). V pondělí má svátek také Zuzana.
Ve čtvrtek je památka sv. Maxmiliána Maria Kolbeho, kněze a mučedníka, člena františkánského řádu minoritů. Zemřel 14. 8. 1942 v koncentračním táboře v Osvětimi.
V pátek je slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Je to doporučený svátek. Ve Kbelích mše sv. nebude, ale na mnoha místech Prahy a v okolí, v kostelích zasvěcených Nanebevzetí Panny Marie, se budou konat poutní mše svaté.
V sobotu 16. 8. bude v Hájku poutní mše svatá k Nanebevzetí Panny Marie. Mše začíná v jedenáct dopoledne, bližší informace jsou zde.
Současně budou v sobotu v Trnavě přijati do noviciátu dva postulanti františkánského řádu.
Příští neděle, 17. 8. 2014, bude 20. v mezidobí. Mše svatá u sv. Alžběty ve Kbelích bude jako obvykle v 9:15. Sloužit ji bude P. Jeroným Jurka. Otec Vianney pojede navštívit svou maminku, které oslaví osmdesáté narozeniny.
Otec Vianney připomíná, že vzadu v kostele je k dispozici Katolický týdeník. Prázdniny jsou vhodnou dobou k četbě, a to nejen Katolického týdeníku, ale i další duchovní literatury.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 10. 8. 2014