Archivováno Červenec, 2015

Čvc 26 2015

17. neděle v mezidobí – 26. července 2015 (Jáchym a Anna)

Pondělí 27.7. – Památka sv. Gorazda a druhů (na Moravě)
Středa 29.7. – Památka sv. Marty
Pátek 31.7. – Památka sv. Ignáce z Loyoly, kněze
Sobota 1.8. – Pam. sv. Alfonsa Marie z Liguori, biskupa a učitele církve
Neděle 2.8. – 18. neděle v mezidobí – Panny Marie Andělské z Porciunkule

Mše svaté: Po dobu školních prázdnin jsou mše svatá jen v neděli v 9.15 hod.

Příští neděli zde budeme slavit tzv. „Porciunkuli“, na kterou se díky svatému Františkovi vážou plnomocné odpustky. Je však nutné být v posvěcující milosti, proto zde budu zpovídat již od 8.00 hodin.

Je již někdo, kdo by rád převzal poslání kostelníka ??????

Pokračují jednání o možnostech klimatizace, či vyřešení ventilace vzduchu v našem kostele, což je velmi aktuální záležitost, zvláště v letním období. Nevím, kdy se nám to výhledově podaří vyřešit, ale tyto věci nejsou vůbec jednoduché a jsou taky finančně náročné. Prosím, pokud můžete přispět i významnějším finančním darem, je lepší jej dát osobně, a můžete pak dostat i potvrzení o přijetí daru.

V sobotu 1. srpna je v Hájku velká brigáda. Pokud se chcete zapojit do obnovy tohoto jedinečného kláštera, můžete též přijít.

Prosím též o modlitby za naši farnost, zvláště před zahájením školního roku, aby i první školní den, ve kterém se bude slavnostně otevírat nově postavené křídlo zdejší základní školy a kdy bude slavnostně přestřižena páska a jistě budou předneseny důležité proslovy, aby to byl taky den vděčnosti. Ze strany města i vedení školy je prosba o požehnání areálu školy. To není jen moje záležitost. To je záležitost nás všech, celé naší farnosti, aby vše proběhlo s patřičnou důstojností a úctou. A též, abychom si navzájem uměli vycházet vstříc.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 17. neděle v mezidobí – 26. července 2015 (Jáchym a Anna)

Čvc 20 2015

16. neděle v mezidobí – 19. července 2015

Úterý 21.7. – Památka sv. Vavřince z Brindisi, kněze a učitele církve
Středa 22.7. – Památka sv. Marie Magdalény
Čtvrtek 23.7. – Svátek sv. Brigity, řeholnice, patronky Evropy
Sobota 25.7. – Svátek sv. Jakuba, apoštola
Neděle 26. 7. 17. neděle v mezidobí

Mše svaté: Po dobu školních prázdnin jsou mše svatá jen v neděli v 9.15 hod.

V sobotu 25. července v 11.00 hod. je poutní mše svatá v Hájku.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 16. neděle v mezidobí – 19. července 2015

Čvc 12 2015

15. neděle v mezidobí – 12. července 2015

Středa 15. 7. – Svátek sv. Bonaventury, biskupa a učitele církve
Čtvrtek 16. 7. – Památka Panny Marie Karmelské
Neděle 19. 7.  – 16. Neděle v mezidobí

Mše svaté: Po dobu školních prázdnin bude mše svatá jen v neděli v 9.15 hod.

Možnosti u Panny Marie Sněžné
Ve středu, na svátek sv. Bonaventury bude po nešporách v 18.45 hod. pobožnost ke čtrnácti mučedníkům.
V sobotu bude večerní mše svatá v 18. 00 hod. spojena s poutí františkánské rodiny.

Chci dnes moc a moc poděkovat paní Marii Janákové, která po mnoho let zde s velikou péčí a zodpovědností konala službu kostelnice, ale pro věk, nemoc a momentálně i pro zlomenou ruku nemůže již tuto službu vykonávat. Prosím, kdo můžete vypomoct a zapojit se……

Připomínám pamětníkům, prosím napište vzpomínky do farní kroniky.

Hledá se cesta k postupnému řešení zlepšení větrání v našem kostele.

Příští neděli zde bude zastupovat o. Michal.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 15. neděle v mezidobí – 12. července 2015