Archivováno Listopad, 2017

Lis 29 2017

Adventní duchovní obnova v sobotu 9. 12.

Publikoval v Akce

Program adventní duchovní obnovy (9.12.) v našem kostele:
14:00 Společné zahájení v kostele, modlitba, čtení z Bible.
14:20 Přednáška o významu adventu pro dospělé v kostele, adventní zamyšlení a zpytování svědomí po děti v učebně. Program pro děti, které ještě nechodí ke svátosti smíření, v herně.
Potom budou mít všechny děti možnost hrát si v herně, dohled bude zajištěn.
Pro dospělé příležitost k tiché modlitbě a ke svátosti smíření.
17:00 Mše svatá
17:45 Modlitba Taizé
Během odpoledne počítáme s občerstvením. Budeme rádi, pokud přispějete nějakou upečenou dobrotou na společný stůl.
Z organizačních důvodů potřebujeme znát alespoň přibližný počet dětí, které se zúčastní. Děti je možné nahlásit tuto neděli po mši svaté v sakristii.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Adventní duchovní obnova v sobotu 9. 12.

Lis 26 2017

Ohlášky z neděle 26. listopadu – slavnost Krista Krále

V pondělí 27. 11. je památka „otce magistra“ sv. Františka Antonína Fasani, františkánského kněze.
V úterý 28. 11. je památka sv. Jakuba z Marky, františkánského kněze a kazatele (který roku 1436 působil též v Čechách).
Ve středu 29. 11. je svátek všech svatých serafínských řádů.
Ve čtvrtek 30. 11. je svátek sv. Ondřeje, apoštola a mučedníka.
V pátek 1. 12. je první pátek v měsíci, zasvěcený úctě k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu.
Neděle 3. 12. je první neděle adventní.

Mše svaté v kostele sv. Alžběty: ve čtvrtek v 18 h, po mši krátká adorace, v neděli v 9.15. Při nedělní mši svaté budou požehnány adventní věnce.
Zpovídá se půl hodiny před každou mší svatou.

Adventní věnce si můžete požehnat též doma. Texty si můžete stáhnout zde. Je možné je upravit podle potřeby (např. podle věku dětí). Adventní věnec není jen dekorací na stole, ale také symbolem ke ztišení a modlitbě v rodinném kruhu.

V neděli 3. 12. bude v Centrálním parku ve Kbelích rozsvícení vánočního stromu. Program najdete zde. Požehnání stromu bude v 16:45.

V pátek 15. 12. od 18 h bude v našem kostele koncert gospelové zpěvačky Leony Gyöngyösi. Letáček najdete zde a videopozvánku zde. Koncert pořádá MČ Praha 19 spolu s naší farností.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 26. listopadu – slavnost Krista Krále

Lis 19 2017

19.11. Světový den chudých

V neděli 19. listopadu jsme slavili první Světový den chudých, který ustanovil na toto datum v závěru Roku milosrdenství (loni na podzim) papež František. Zaslal k tomuto dni zvláštní poselství, které si můžete přečíst či stáhnout zde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 19.11. Světový den chudých

Lis 19 2017

Ohlášky z neděle 19.11.2017

19.11. Neděle – 33. neděle v liturgickém mezidobí – světový den chudých a den Bible.
21.11. Úterý – Památka zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě
22.11. Středa – Památka sv. Cecílie, panny a mučednice
24.11. Pátek – Památka sv. Ondřeje Dung Laca, kněze a druhů mučedníků
26.11. Neděle – Slavnost Ježíše Krista krále

Dnešní sbírka byla na biblické projekty.

Pořad bohoslužeb. Mše svaté budou ve čtvrtek v 18.00 hod s následnou adorací
a v neděli v 9.15 hod. Půl hodiny před každou mší svatou se zpovídá.

br. Lukáš

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 19.11.2017

Lis 12 2017

Ohlášky z neděle 12. 11. 2017

Dnešní sbírka byla věnována na charitu.
V pondělí 13. 11. je památka sv. Anežky České, panny.
V úterý je památka sv. Mikuláše Taveliče, františkánského kněze, a druhů, mučedníků.
V pátek 17. 11. je svátek sv. Alžběty Uherské (Durynské), patronky 3. řádu františkánů a našeho kostela.
Mše svatá v týdnu bude ve čtvrtek 16. 11. od 18 h (za členy živého růžence), po mši bude krátký výstav nejsvětější svátosti oltářní.

Pouť ke sv. Alžbětě bude v našem kostele v neděli 19. 11. od 9:15. Poutní mši svatou bude celebrovat Mons. Karel Herbst, pomocný biskup pražský. Při mši bude udělovat svátost biřmování. Po mši bude ve školce agapé. Prosíme farníky, aby se pochlubili svými kuchařskými dovednostmi a přispěli občerstvením.

Příští neděli bude také světový den chudých (sv. Alžběta je mj. patronkou bezdomovců) a den Bible.

Úklid před poutní mší svatou bude ve středu 15. 11. od 10 h (okna, dveře, prach v lavicích), zbytek potom podle domluvy s Anežkou Koutníkovou () v sobotu odpoledne (podlaha, místnost pro agape). Dobrovolníci jsou vítáni. Kdyby počasí dovolilo, bylo by třeba posekat kopřivy za kostelem (nejlépe motorovou kosou) a vytrhat plevel na parkovišti.
Kdo by se chtěl úklidu účastnit častěji, ať prosím přihlásí v sakristii nebo na . Kostel se neuklízí v pravidelnou dobu, ale vždy se domluvíme na termínu, který by vyhovoval nejvíce lidem.

Růženec se modlíme dvacet minut před nedělní mší sv. Děkujeme všem, kteří se k modlitbě připojují. Kromě toho funguje ve farnosti modlitba živého růžence. Skupinka stále není kompletní, vyzýváme další zájemce, kteří by se chtěli zapojit jedním desátkem denně, aby se přihlásili v sakristii (nebo na ). Více informací o živém růženci včetně aktuálních úmyslů a rozpisu je zde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 12. 11. 2017