Archivováno Únor, 2023

Úno 26 2023

Ohlášky z neděle 26. února 2023 – 1. neděle postní

Dnes byla 1. neděle postní. Mše svatá byla od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, křížová cesta. Po mši farní kavárna.

Ve čtvrtek 2. března bude mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření. Po mši výstav NSO.

V neděli 5. března je 2. neděle postní. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba křížové cesty (od 8:35).

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 26. února 2023 – 1. neděle postní

Úno 12 2023

Ohlášky z neděle 12. února 2023 – 6. neděle v mezidobí

V neděli 12. února je 6. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitby růžence. Po mši farní kavárna.

Ve středu 15. února je památka bl. Bedřicha Bachsteina a druhů, mučedníků.
památka

Ve čtvrtek 16. února bude mše svatá od 18 h. Celebrovat bude P. Bonaventura. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši výstav NSO.

V neděli 19. února je 7. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitby růžence. Po mši farní kavárna.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 12. února 2023 – 6. neděle v mezidobí

Úno 06 2023

Sbírka na oběti zemětřesení

Jihovýchodní Turecko a severní Sýrii zasáhlo dnes ráno zemětřesení o síle 7,8 stupně Richterovy škály, které způsobilo smrt stovek lidí, tisíce zraněných a obrovské materiální škody. Počet obětí neustále roste. Podle prvních zpráv je situace zvláště kritická v oblasti syrského Idlibu, kde se nachází mnoho vnitřních uprchlíků.

Před polednem zasáhlo jihovýchod Turecka další zemětřesení o síle 7,6 stupně. Lidé v místě potřebují okamžitou humanitární pomoc.

Organizace Člověk v tísni uvolňuje jeden milion korun z Klubu přátel na pomoc postiženým lidem a vyhlašuje sbírku SOS zemětřesení Sýrie a Turecko: darujte zde.

Také Charita Česká republika je připravena bezprostředně pomoci. Z krizového fondu uvolnila částku 300 000 korun a zároveň vyhlásila sbírku Charita pro Turecko a Sýrii zasažené zemětřesením. Číslo účtu 55660022/0800, VS 118. Na místě již přímo pomáhá Charita Turecko, která pomoc koordinuje s místními autoritami. Pro lidi, kteří přišli o své domovy, zajišťuje bezpečná shromaždiště a rozdává teplé jídlo a oblečení. Zároveň organizuje pro zasažené zemětřesením sbírku potravin, ošacení a dalších potřeb.

Modleme se za všechny oběti této katastrofy a za účinnou pomoc domácích organizací i
mezinárodního společenství.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sbírka na oběti zemětřesení

Úno 04 2023

Poděkování za Tříkrálovou sbírku

Vážení občané Kbel,

dovolte nám tímto poděkovat za Vaši pomoc a aktivitu během Tříkrálové sbírky. Velké poděkování patří především Vám všem, kdo jste koledníky z farnosti Kbely s láskou přijali a do Tříkrálové sbírky přispěli jakýmkoliv finančním obnosem. Pomáháte tím, nejen nám, šířit dobro a lásku, kterých není nikdy dost.

V letošním roce se podařilo ve Kbelích vybrat částku 20 090 Kč. Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky 2023, zajišťovaný Charitou Neratovice, byl ve výši 170.103 Kč. Tato částka bude z největší části použita na vybudování bezbariérových chodníků kolem Domu s pečovatelskou službou sv. Jakuba v Libiši, abychom našim klientům lépe zpřístupnili velkou část zdejší zahrady, také budeme pokračovat v projektu Adopce na dálku.

Velice si vážíme Vaší podpory a účasti. Máme velkou radost, že jsme se letos mohli znovu osobně setkávat a uspořádat tradiční koledu Tří králů, na rozdíl od předchozích let plných omezení. Vstupujeme do nového roku 2023 s optimistickou vizí a přejeme si, ať je pro nás všechny tento rok ještě lepší a bohatší na společné zážitky než rok předchozí.

Děkujeme za Vaši štědrost.

Mgr. Lenka Urbanová, ředitelka Charity Neratovice

Vážení a milí,

dovolte mi, abych se také připojil k poděkování dárcům, koledníkům a všem, kdo se na Tříkrálové sbírce podíleli. Kromě koledování v ulicích jsme letos byli koledovat také v základní a mateřské škole. Markéta Cacáková se třemi dětmi z 5. D ZŠ Kbely, převlečenými za Tři krále, navštívila dvě třídy v základní škole a všechny třídy v obou kbelských mateřských školách: „Děti zazpívaly koledu o Třech králích a ostatním dětem ukázaly, jaké dary přinesly králové do Betléma – zlato, kadidlo a myrhu. Zejména děti ze školek byly nadšené, a nakonec jsme si koledu o Třech králích zazpívali všichni společně.“

Pokoj a dobro vašim domovům, vašim rodinám a vám všem přeje

P. Filip Jan Rathouský, farář

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Poděkování za Tříkrálovou sbírku

Úno 04 2023

Ohlášky z neděle 5. února – 5. neděle v mezidobí

V neděli 5. února je 5. neděle v mezidobí. Mše svatá bude od 9:15. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitby růžence. Po mši farní kavárna.

V pondělí 6. února je památka sv. Petra Křtitele, Pavla Mikiho a druhů, mučedníků.

Ve úterý 7. února je památka sv. Kolety z Corbie, panny.

Ve čtvrtek 9. února bude mše svatá od 18 h. Přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Po mši výstav NSO.

V pátek 10. února je památka sv. Scholastiky, panny.

V sobotu je nezávazná památka Panny Marie Lurdské – světový den nemocných.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 5. února – 5. neděle v mezidobí