Čvc 29 2016

V úterý 2. srpna v 15 h se rozezní zvon kostela

Na důkaz soucitu s věřícími z francouzského města Rouen a ve vzpomínce na brutálně zavražděného francouzského kněze Jacquesa Hamela v Saint-Etienne-du-Rouvray a na ostatní oběti teroristických útoků z poslední doby, ať k nim došlo kdekoliv na světě, se farnosti pražské diecéze v úterý 2. srpna 2016 v 15 hodin, tedy v době pohřbu zabitého kněze, připojí k symbolickému rozeznění zvonů.
Proto se rozezní i zvon kostela sv. Alžběty ve Kbelích. Kostel bude k modlitbě otevřen pro všechny věřící od 14:30 do 15.30. „Hlas zvonů a modlitba je výrazem lítosti nad krutým činem, ale také apelem k míru,“ připomínají čeští biskupové.
Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka bude v pondělí 1. srpna 2016 od 18.30 hodin sloužit v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha mši svatou za zavražděného kněze P. Hamela a za ostatní oběti vražedných útoků, které se v posledních týdnech udály. Pondělní bohoslužby by se měli zúčastnit také francouzští poutníci vracející se ze setkání mládeže v Krakově domů.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V úterý 2. srpna v 15 h se rozezní zvon kostela