Kvě 11 2019

Ohlášky z neděle 12. května – 4. neděle v mezidobí

Dnes je mše svatá od 9:15. Přede mší desátek růžence a Loretánská litanie.

V pondělí 13. května je nezávazná památka Panny Marie Fatimské.

V úterý 14. května je svátek sv. Matěje, apoštola.

Ve středu 15. května je františkánská památka sv. Markéty z Cortony, kajícnice 3. řádu.

Ve čtvrtek 16. května je svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka, hlavního patrona Čech.

V pátek 17. května je františkánská památka sv. Paskala Baylóna, řeholníka OFM.

V sobotu 18. května je františkánská památka sv. Felixe z Cantalice, řeholníka OFM.

Neděle 19. května je pátá velikonoční.

Mše svaté v týdnu:

Ve čtvrtek 16. května od 18 h (za zemřelou Helenu Šťastnou). Přede mší desátek růžence a Loretánská litanie, po mši adorace.

V neděli 19. května od 9. 15 (za zemřelého Milana Vašáka). Přede mší desátek růžence a Loretánská litanie. Svatojánská sbírka na arcidiecézi.

Slavnostní modlitba růžence:

S radostí Vás  srdečně zveme na slavnostní modlitbu růžence do kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí, k 102. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě. Slavnostní modlitba se uskuteční v pondělí 13. května 2019 po mši svaté, která začíná v 18:00 hod. Chceme i s Vámi společnou modlitbou růžence vzdát chválu Bohu za Matku Boží a poděkovat za všechny milosti a dary, kterých se nám v tak hojné míře dostává. Věříme, že v rozšířeném propojení modlitby růžence je síla Boží lásky, která obnovuje a dává růst všemu dobrému nejenom v nás, ale i v našich bližních, za které v této modlitbě chceme i s Vámi společně prosit.

Noc kostelů:

Noc kostelů se uskuteční v pátek 24. května. Prosíme o pomoc s distribucí brožur a plakátů (jsou k dispozici vzadu v kostele nebo v sakristii). Dobrovolníci, kteří by chtěli pomáhat s vítáním hostů nebo občerstvením (včetně ochutnávky mešních vín), ať se hlásí v sakristii nebo na  Dále jsou vítání dobrovolníci na úklid kostela před nocí kostelů a po ní: přihlaste se prosím v sakristii, dohodneme vhodný termín.

Cyklovýlet:

Cyklovýlet do Staré Boleslavi bude v sobotu 1. června.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 12. května – 4. neděle v mezidobí