Archivováno Srpen, 2016

Srp 31 2016

Pozvánka na setkání křesťanských podnikatelů Kompas

Publikoval v Akce

Sdružení křesťanských podnikatelů a živnostníků Kompas zve na besedu s bratrem Hayatem Josefem Okamurou, podnikatelem v oblasti cestovního ruchu, překladatelem, absolventem religionistiky a teologie a otcem pěti dětí (nejen) o tom, jak skloubit podnikání, víru, františkánské ideály a rodinný život.

kompas

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na setkání křesťanských podnikatelů Kompas

Srp 30 2016

22. neděle v mezidobí – 28. srpna 2016

Pondělí 29.8. – Památka Umučení svatého Jana Křtitele
Sobota 3.9. – Památka svatého Řehoře Velikého, papeže a učitele církve
Neděle 4.9. – 23. neděle v mezidobí

Pořad bohoslužeb. Pomalu končí školní prázdniny a blíží se nový školní rok. Proto i mše svaté budou opět tak, jak jsme je měli před prázdninami. V neděli v 9.15 hod. jako obvykle ale též i ve čtvrtek v 18.00 hod. Ve čtvrtek po mši svaté budeme opět mívat adorace před Nejsvětější svátostí oltářní.

Žehnání školákům. Příští neděli při mši svaté, která bude zvláště pro děti a mládež která je školou povinná, budu všem udělovat do nového školního roku speciální požehnání. A to nejen školákům, ale též i všem učitelům a učitelkám.

Náboženství. Taky již můžete začít přihlašovat své děti do náboženství. Náboženství v novém školním roce začíná v pátek 16 září.

Příprava na křest dospělých – Katechumenát. Od 6. září bude pokračovat každé úterý u PMS příprava dospělých ke křtu a to od 19.00 hod.

Pastorační rada farnosti. Příští neděli po mši svaté bude setkání Pastorační rady farnosti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 22. neděle v mezidobí – 28. srpna 2016

Srp 21 2016

21. neděle v mezidobí – 21. srpna 2016

Pondělí 22.8. – Památka Panny Marie Královny
Středa 24.8. – Svátek svatého Bartoloměje, apoštola
Čtvrtek 25.8. – Památka svatého Ludvíka IX, krále, patrona III. řádu
Sobota 27.8. – Památka svaté Moniky
Neděle 28. 8. – 22. neděle v mezidobí

Pořad bohoslužeb. Mše svatá v neděli v 9.15 hod.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 21. neděle v mezidobí – 21. srpna 2016

Srp 14 2016

20. neděle v mezidobí – 14. srpna 2016

Pondělí 15.8. – Slavnost Nanebevzetí Panny Marie – doporučený svátek
Středa 17.8. – Památka svaté Beatrice de Silva, panny
Sobota 20.8. – Památka svatého Bernarda, opata a učitele církve
Neděle 21.8. – 21. neděle v mezidobí

Pořad bohoslužeb. Mše svatá v neděli v 9.15 hod.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 20. neděle v mezidobí – 14. srpna 2016

Srp 13 2016

6. celostátní misijní kongres dětí

Publikoval v Akce

1. října se uskuteční v Nymburce 6. celostátní misijní kongres dětí. Více informací naleznete zde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6. celostátní misijní kongres dětí

Srp 10 2016

Farnost sv. Václava na Proseku zve na pouť do Říma

Publikoval v Akce

„Svatý rok milosrdenství se může stát velkou příležitostí k setkání každého člověka s Božím milosrdenstvím, živou zkušeností s blízkostí Otce, jehož něhu je možné téměř hmatatelně vnímat, aby se tak posilovala víra každého věřícího a on aby o tom dokázal ještě účinněji vydávat svědectví.“
(papež František).

Přijměte pozvání na pouť do Říma

8. ÷ 15. října 2016

Přeprava klimatizovaným autobusem. Navštívíme Miláno s noclehem. V pondělí odjezd do Říma ve směru Pisa (se zastávkou a prohlídkou).
V Římě budeme ubytováni u Salesiánů v Gernini (v blízkosti konečné stanice Metra „B“). Na zpáteční cestě bude naše poslední zastávka v Manoppello – (Svatyně Boží Tváře).
Na programu je ranní bohoslužba, návštěvy patriarchálních bazilik se Svatými Bránami, středeční generální audience u Sv. Otce, prohlídky církevních a antických památek…;

V ceně je započteno: doprava, jízdné na MHD v Římě, ubytování, stravování (snídaně a min. 1x společná večeře), sdružené pojištění pro cesty a pobyt v zahraničí.

Duchovní doprovod: P. Cyril John, SJ

Cena 8 400 Kč (záloha 5 000 Kč)

Kontakt:
Bazilika sv. Václava na Proseku
Jiří Kriso: 603 553 928,

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Farnost sv. Václava na Proseku zve na pouť do Říma

Srp 07 2016

19. neděle v mezidobí – 7. srpna 2016

Pondělí 8. 8. – Svátek svatého Dominika, kněze, zakladatele řádu OP
Úterý 9.8. – Svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže, panny a mučednice, patronky Evropy
Středa 10.8. – Svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka
Čtvrtek 11.8. – Svátek sv. Kláry z Assisi, panny
Neděle 14. srpna – 20. neděle v mezidobí

Pořad bohoslužeb. Mše svatá v neděli v 9. 15 hod.

Pouť v Hájku. V sobotu 13. srpna v 11.00 hod. bude další hájecká pouť k Nanebevzetí Panny Marie.

New Dawn. V týdnu od 17 do 21. srpna bude v Hájku již čtvrté charismatické setkání New Dawn. Stále je otevřená možnost se přihlásit a zúčastnit se.

Ohlášky. V sobotu 3. září ve zdejším kostele uzavře svátost manželství Klára Goldová a Radek Velička ze Kbel.

Katolický týdeník. V Katolickém týdeníku je opět celá řada velmi zajímavých článků jak ze světového setkání mládeže s papežem Františkem v Krakově, tak i další články ze života církve.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 19. neděle v mezidobí – 7. srpna 2016