Archivováno Květen, 2021

Kvě 30 2021

Ohlášky z neděle 30. května – slavnost Nejsvětější Trojice

Liturgický kalendář a mše svaté v týdnu:

V pondělí 31. května je svátek Navštívení Panny Marie.

V úterý 1. června je památka sv. Justyna, mučedníka.

Ve čtvrtek 3. června je slavnost Těla a Krve Páně. Mše je od 18 h, přede mší se zpovídá a je modlitba růžence, po mši bude krátký eucharistický výstav.

Pátek 4. června je první pátek v měsíci.

V sobotu 5. června je památka sv. Bonifáce, biskupa a mučedníka.

V sobotu 5. června je farní pouť do Staré Boleslavi.  Mše svatá bude v bazilice Nanebevzetí Panny Marie od 11.15. Podrobnosti jsou zde.

Neděle 6. června je 10. neděle v mezidobí. Mše bude od 9.15, přede mší se zpovídá a je modlitba růžence.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 30. května – slavnost Nejsvětější Trojice

Kvě 23 2021

Farní pouť do Staré Boleslavi (5.června 2021)

Publikoval v Akce

Pojedeme na kole (14,6 km) převážně po polních cestách mimo hlavní silnice. Cesta je vhodná i pro děti.

Odjezd je v 8:10 od kbelské vlakové zastávky nebo v 8:30 od zámku Ctěnice (sraz před zámkem).

Pokud by se rády zúčastnily některé děti bez doprovodu rodičů, tak je to po domluvě možné.

S sebou si vezměte dostatek pití, jídlo, případně náhradní oblečení (tričko, ponožky) a peníze na zmrzlinu.

Ve Staré Boleslavi budou kola uložena na domluveném místě.

Do Staré Boleslavi je samozřejmě možné přijet i autem, autobusem nebo dojít pěšky.

Všichni se sejdeme v bazilice Nanebevzetí Panny Marie. V 11:15 budeme slavit mši svatou.

Po skončení mše svaté oběd z vlastních zásob, povídání, odpočinek a hry pro děti.

Návrat do Kbel na kole kolem 16. hodiny.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Farní pouť do Staré Boleslavi (5.června 2021)

Kvě 22 2021

Ohlášky z neděle 23. května – slavnost Seslání Ducha svatého

Dnes je mše od 9.15, přede mší možnost svátosti smíření, modlitba růžence. Při mši je třeba dodržovat rozestupy, nosit respirátory, dezinfikovat si ruce.

Svátky a mše v týdnu:

V pondělí 24. května je památka Panny Marie, matky církve. Současně je františkánský svátek posvěcení baziliky sv. Františka v Assisi.

Ve středu 26. května je památka sv. Filipa Neriho, kněze.

Ve čtvrtek 27. května je svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze. Mše svatá je od 18 h, přede mší modlitba růžence, možnost svátosti smíření. Po mši adorace.

V neděli 30. května je slavnost Nejsvětější Trojice. Mše svatá je od 9.15. Přede mší je možnost svátosti smíření, modlitba růžence.

V sobotu 5. června pořádá kbelská farnost cyklovýlet do Staré Boleslavi.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 23. května – slavnost Seslání Ducha svatého

Kvě 09 2021

Ohlášky z neděle 9. května – šestá neděle velikonoční

Ve středu 12. května je v pražské arcidiecézi svátek posvěcení katedrály sv. Víta.

Ve čtvrtek 13. května je slavnost Nanebevstoupení Páně.  Mše je od 18 h. Přede mší je modlitba růžence, příležitost ke svátosti smíření. Po mši bude krátká adorace.

Začíná devítidenní příprava na slavnost Seslání Ducha svatého.

V pátek 14. května je svátek sv. Matěje, apoštola.

V sobotu 15. května je františkánská památka sv. Markéty z Cortony, kajícnice 3. řádu OFM

Neděle 16. 5. je sedmá neděle velikonoční.  Mše je od 9:15. Mši bude možné sledovat na internetu: https://www.facebook.com/kbelskafarnost/live/. Přede mší je modlitba růžence a možnost svátosti smíření. Kdo by chtěl přijít k přijímání po mši, ať se domluví s knězem (již není možnost automaticky přijít k přijímání po mši).

Účastníci mše musí mít po celou dobu nasazený ochranný prostředek dýchacích cest (tj. respirátor nebo nanoroušku), ve vnitřních prostorech je třeba dodržovat rozestupy dva metry (s výjimkou členů domácnosti) a účastníci si před vstupem do vnitřního prostoru dezinfikují ruce. Již se tedy nezapisuje. Prosím stále o vzájemnou ohleduplnost.

Sbírka při mši bude určena na služné kněží do Fondu sv. Vojtěcha.   Je to nově zavedená sbírka, která se bude konat čtyřikrát do roka.

Ve středu 12. května je 104. výročí Fatimského zjevení. V kostele u Panny Marie Sněžné bude při této příležitosti od 18 h mše a po ní slavnostní modlitba růžence. Zváni jsou i farníci ze Kbel, zejména členové živého růžence, ale nejen oni. Mše i modlitba budou také přenášeny na Facebooku farnosti Panny Marie Sněžné: https://www.facebook.com/farnostpannymariesnezne/

Mše za členy živého růžence ze Kbel, Čakovic, Vinoře a od Panny Marie Sněžné bude u sv. Alžběty Durynské ve Kbelích ve čtvrtek 13. května od 18 h.

Úklid: úklid kostela bude ve středu 12. května od 14 h.

Cyklovýlet do Staré Boleslavi bude 5. 6.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 9. května – šestá neděle velikonoční

Kvě 03 2021

Ohlášky z neděle 2. května – pátá neděle velikonoční

V pondělí 3. května je svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů.

Čtvrtek 6. května je čtvrtek po 5. neděli velikonoční (nezávazná památka sv. Jana Sarkandera). Mše je od 18 h. Přede mší je modlitba růžence, příležitost ke svátosti smíření. Po mši bude krátká adorace.

Neděle 9. 5. je šestá neděle velikonoční.  Mše je od 9:15. Mši bude možné sledovat na internetu: https://www.facebook.com/kbelskafarnost/live/. Přede mší je modlitba růžence a možnost svátosti smíření. Po mši od 10 do 11 h je možné přijít k individuální modlitbě a svatému přijímání.

Účastníci mše musí mít po celou dobu nasazený ochranný prostředek dýchacích cest (tj. respirátor nebo nanoroušku) a ve vnitřních prostorech je třeba dodržovat rozestupy dva metry (s výjimkou členů domácnosti) a účastníci si před vstupem do vnitřního prostoru dezinfikují ruce. Již se tedy nezapisuje.  Prosím stále o vzájemnou ohleduplnost.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 2. května – pátá neděle velikonoční