Led 01 2018

Ohlášky z neděle 31. 12. 2017

Liturgický kalendář na příští týden:
– v pondělí 1. 1. 2018 je slavnost Matky Boží Panny Marie,
– v úterý 2. 1. je památka sv. Basila Velikého a sv. Řehoře Naziánského, biskupů a učitelů církve,
– ve středu 3. 1. je památka Nejsvětějšího jména Ježíš (zamyšlení P. Jaroslava Brože najdete zde),
– v sobotu 6. 1. je slavnost Zjevení Páně,
– v neděli 7. 1. je svátek Křtu Páně.
Mše budou v pondělí v 10 h, ve čtvrtek v 18 h s následnou adorací a v neděli v 9:15.

Skupina Cantabundus (sbormistryně Andrea Čančarová Houfková) a JAMM kvartet (housle: Zuzana Omelková, klavírní spolupráce: Petra Kolátorová) zvou na novoroční koncert, která se bude konat v úterý 2. ledna 2018 v 19.30 v kostele Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze.

V pondělí začíná Tříkrálová sbírka. Veškeré informace ke sbírce jsou zde. Děti navštěvující náboženství budou koledovat v pátek večer a v neděli po mši. Kromě nich bude ve Kbelích koledovat další skupinka našich koledníků a skupinka z Charity Neratovice. Ještě máme volné kasičky – další zájemci o koledování se mohou přihlásit v sakristii nebo na (kasičky je nutné vrátit do úterý 9. ledna).
Kromě kasiček koledníků je možné přispět také do kasičky umístěné na stolku vzadu v kostele.

Víte-li o farnících, kteří by chtěli přispět do Tříkrálové sbírky, ale pro nemoc nebo stáří nemohou dojít do kostela, dejte nám prosím vědět, koledníci je navštíví (nebo vám zapůjčíme kasičku, abyste je mohli navštívit sami).

Podobně je možné méně pohyblivé a nemocné farníky, kteří se nemohou účastnit mší v kostele, navštívit také s Eucharistií – zájemci o návštěvu se mohou přihlásit u P. Lukáše nebo P. Filipa.

Živý růženec se s novým měsícem posune o jeden desátek. Stále je možné se zapojit. Aktuální rozpis a úmysly na leden 2018 jsou zde.

Úklid kostela bude v pátek 5. ledna od 17.30. Dobrovolníci jsou vítáni.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ohlášky z neděle 31. 12. 2017